ElektrikEnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

‘2021’ ile Birlikte Güneş Enerjisi Sektörü de Yeni Rekorlara İmzasını Atacak

0
‘2021’ ile Birlikte Güneş Enerjisi Sektörü de Yeni Rekorlara İmzasını Atacak

COVID-19 salgınıyla birlikte Dünya’da temiz ve yenilenebilir enerji sektörü üzerindeki etkisi oldukça olumlu şekilde karşılandı.

Örneğin; Hindistan, güneş enerjisi sektörüne yönelik etkin bir yıl yaşarken bir önceki yıla kıyasla güneş enerjisinden % 26 daha fazla enerji üretimi gerçekleştirdi. Ayrıca küresel piyasada da uygun fiyatlı etkin enerji depolama çözümleri de karşımıza çıktı.

Tesla‘nın Powerwall gibi cihazları kullanılarak güneş olmadığında dahi depolanan enerji gayet rahat bir şekilde kesintisiz enerji sağlamakta ve kötü hava koşullarında dahi arzda boşluk yaratmadan düzenli enerji üretebilmektedir.

Ayrıca 2021 yılı itibariyle güneş sektörüyle birlikte elektrikli araç ve otomobillerde ki etkin yükseliş trendiyle birlikte evlerimizde elektrikli araçlarımızı temiz enerji üreten sistemler ile rahatça şarj edebilecek ve evimizde de bu temiz enerjiyi enerji depolama sistemleri vasıtasıyla gece – gündüz demeden doldurup boşaltarak rahatça kullanabileceğiz.

Ama bunlardan önce işletmem / sanayi kuruluşum ve(ya) evimde daha ne kadar az enerji harcarım ve bütçeme ne kadar tasarruf sağlarım hedefi ile enerji verimliliği uygulamalarını ön planda tutarak gidelim ki karşımıza çıkacak güneş enerji yatırımları gibi temiz ve yenilenebilir odaklı yatırımlar cebimizi de yakmasın kısa sürede kendini amorti etsin ve cebimizi yakmasın…

Tüm bu gelişmeler ışığında 2021’in Temiz Enerji’nin Odağında Daha Etkin Olarak Şekilleneceği Güneşli ve Bol Verimli Enerji Tükettiğimiz Bir Yıl Geçirmek Dileğiyle…

Kar Yurda ‘Trakya’dan Giriş Yaparken Kartpostallık Görüntülerde Yaşandı!

Previous article

‘MAPEG’ Başvurusu Kabul Edilenlerin Listesini 19 Ocak’ta Yayımladı

Next article

You may also like

More in Elektrik