ElektrikEnerjiEnerji VerimliliğiGündemGüneş EnerjisiHidroelektrik EnerjisiJeotermal EnerjiManşetRüzgar EnerjisiYenilenebilir Enerji

AB’den Kritik Karar: Yenilenebilir Enerji Hedefi Yenilendi

0
AB’den kritik karar: Yenilenebilir enerji hedefi yenilendi

Almanya Ekonomi Bakanlığı, Avrupa Birliği enerji bakanlarının ABnin enerji üretiminde yenilenebilir enerji payını 2030 yılına kadar yüzde 40a çıkarma konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Söz konusu hedef daha önce yüzde 32 olarak belirlenmişti.

Almanya Ekonomi bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bakanlar mevcut enerji tasarrufu hedefini bağlayıcı hale getirme konusunda da anlaştılar. Bu hedefin altında kalan AB üye devletlerinin ek önlemler almak zorunda kalacağı anlamına geliyor.

RUSYA GERİLİMİ TEMİZ ENERJİ HEDEFLERİNİ GECİKTİRİYOR

Geçtiğimiz günlerde Rusya’dan en yüksek oranda doğalgaz ithalatı gerçekleştiren Avrupa ülkeleri, Rusya’nın gaz sevkiyatlarının hacmini düşürmesiyle kış sezonunda enerji krizi tehlikesi ile karşı karşıya kalınca bu durumla başa çıkmak için alternatif olarak daha fazla kömür kullanımını gündeme almıştı.

Almanya ve İtalya Rus doğalgazına en bağımlı ülkeler olma özelliğini taşırken, diğer Avrupa ülkeleri de artan talep karşısında düşük arz sorunu ile karşı karşıya. (REUTERS)

Altınyıldız Classics, Yeşil Çatı Projesiyle İzmir’deki Merkezinin Tüm Elektriğini Güneşten Üretiyor.

Previous article

Enerji Krizindeki Avrupa Kömür Modeline Dönüyor

Next article

You may also like

More in Elektrik