EnerjiGenelGündem

Akkuyu ’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

0
Akkuyu ’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Zooteeva mesajında şunları söyledi:

“Değerli meslektaşlarımız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, güçlü devletin en önemli iki değerini bir araya getirdi. Bağımsızlık ve genç nesil. Zira çocuklar, her milletin geleceği ve temelidir. Türkiye’de bu bayram her zaman geniş katılımla, büyük bir önem atfedilerek, büyük bir coşku ve sevgiyle kutlanıyor.

Bu yıl alışılagelen törenler, etkinlikler, kutlama programları düzenlenmeyecek, çocuklar evde kalmak zorundalar. Ben de bir anneyim ve biz ebeveynler, bugünlerde çocuklarımıza özel önem göstermeli, onların eğitime olan ilgisini sürdürmeli, onlara ilham vermeli, gelişimlerine destek vermeli ve morallerini yüksek tutmalıyız.

Bugün onlar için güvenilir bir destek ve örnek olmak özellikle önem taşıyor. Bir çocuk için en güvenilir koruma; sağlık ve dostane bir ailedir. Çocuklara güzel ve güvenilir bir gelecek sağlamamız gerektiğini de anlıyoruz ve tam da bunun için Türkiye Cumhuriyeti’ndeki ilk nükleer santrali inşa ediyoruz.

Yeni teknolojiler ve temiz enerji, bu güçlü ülkenin refahı için bir temel teşkil edecek olup bu temeli geliştirecek olanlar henüz kreşe giden ve sıralarda oturan çocuklarımızdır! Onların iyi koşullarda yaşamaları ve öğrenim görmeleri için mümkün olan her şeyi yapmalıyız. Bu zor dönemde inşaat sahasına en yakın konumda bulunan okula destek verme kararı aldık. Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin kuruluşunun 100. Yılını ve Türkiye’nin tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyorum.”

Schneider Electric, Tüm Dünyada Dijital İnovasyonu Geliştirecek Açık Bir Ekosistem Kurdu

Previous article

Covid-19 Krizi Sırasında AB’de Karbon Emisyonları Azaldı

Next article

You may also like

More in Enerji