ElektrikEnerjiGenelGündem

Aksa Çoruh Elektrik 2019 Tüketim Rakamlarını Açıkladı

0

Aksa Çoruh Elektrik tüketim rakamlarını açıkladı

Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de kullanıcılarına kaliteli elektrik tedarik hizmeti veren Aksa Çoruh Elektrik, hizmet bölgesindeki illerde 2019 yılının ilk dokuz ayına ait tüketim rakamlarını açıkladı.

Tüm abone gruplarına göre ayrı ayrı çıkarılan verilere göre; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı döneminde Nisan, Mayıs ve Haziran dönemine göre Rize’nin ortalama elektrik tüketiminde yaklaşık %20, Artvin’in ortalama elektrik tüketiminde yaklaşık %6, Giresun’un elektrik tüketiminde yaklaşık %5 artış, Trabzon’un elektrik tüketiminde ise yaklaşık %4 artış gözlendi.

Aynı dönemlerde Gümüşhane’deki elektrik tüketimine bakıldığında ise yaklaşık %15’lik düşüş olduğu açıklandı.

Aksa Çoruh Elektrik, hizmet verdiği Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı dönemlerinde tüketilen elektrik rakamlarını açıkladı.

Nüfus yoğunluğundan arındırılmış ve yalnızca hanelerin elektrik tüketimleri dikkate alınarak oluşturulan tabloda, Aksa Çoruh Elektrik’in hizmet verdiği 5 ildeki dokuz aylık verilere bakıldığında en çok elektrik tüketimi Trabzon’da gerçekleşirken, onu sırasıyla Rize, Giresun, Artvin ve Giresun illeri takip etti.

Aksa Çoruh Elektrik’in açıkladığı verilere göre Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de Ocak ayının sonunda toplamda 1 milyon 249 bin 37 abone bulunurken, bu rakam Eylül ayı sonu itibarıyla 1 milyon 261 bin 84’e ulaştı.

Yabancı abone sayısı yaklaşık %66 arttı

Yabancı abone sayılarıyla ilgili de bilgi veren Aksa Çoruh Elektrik; Ocak ayına göre Eylül ayının sonunda yabancı abone sayısında yaklaşık %66 artış olduğunu belirtti. Yabancı abone sayısının en çok Trabzon’da olduğu gözlenirken, en az Rize’de yabancı abone olduğu belirtildi.

Yeni abonelik sözleşmelerinde yüzde 50’den fazla artış

Aksa Çoruh Elektrik’in hizmet verdiği Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de yeni abonelik sözleşmesi rakamlarına bakıldığında, yüzde 50’den fazla artış dikkat çekiyor. Aksa Çoruh Elektrik; Nisan, Mayıs, Haziran döneminde hizmet bölgesinin tamamında toplam 24 bin 21 adet yeni abonelik sözleşmesi imzalarken, Temmuz, Ağustos, Eylül döneminde 36 bin 251 yeni abonelik sözleşmesi imzaladı.

Ayrıca, toplam abone sayılarına bakıldığında ilk sırada meskenler yer alırken ikinci sırada ise ticarethane abonelerinin olduğu belirtildi.

Fatih’te Bir Evde 4 Kardeşin Cesedi Bulundu

Previous article

Enerji Çalışanları Haftası Başladı!

Next article

You may also like

More in Elektrik