ManşetPetrol & Doğalgaz

Aksa Doğalgaz: Düzce’de Gaz Akışı Kesintisiz Devam Ediyor

0
Aksa Doğalgaz: Düzce’de gaz akışı kesintisiz devam ediyor

Aksa Doğalgaz, hizmet verdiği illerden Düzce’de yaşanan, çevre illerde de hissedilen deprem sonrası abonelerine sundukları gaz akışında herhangi bir sorun yaşanmadığını, doğal gaz arzının kesintisiz devam ettiğini belirtti.

Acil durum eylem planının hızlıca devreye alınarak gerekli kontrollerin yapıldığını vurgulayan Aksa Doğalgaz, 7/24 hizmet veren 187 Doğal Gaz Acil Hattı ile 444 4 187 Çözüm Merkezi ekiplerinin görevlerinin başında olduğunu açıkladı.

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen depremin herkesi derinden üzdüğünü ifade eden Aksa Doğalgaz, şebekeye gaz akışı sağlayan 5 RMS-A istasyonu ve bunlara bağlı 2.666 kilometre uzunluğundaki doğal gaz şebekesinde gerekli ön kontrollerin titizlikle yapıldığının bilgisini verdi. Bölgede 175.000 aboneye hizmet veren Aksa Doğalgaz, gaz akışının kesintisiz sürdüğünü açıkladı.

“Herhangi bir sorun yaşanmamaktadır”

Aksa Doğalgaz tarafından yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi: “Düzce başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde de hissedilen deprem sonrasında acil durum eylem planı devreye alınmıştır. Aksa Doğalgaz olarak saha ekiplerimiz görevlerinin başındadır. Kriz masasıyla birlikte koordineli çalışmaktayız. Doğal gaz şebekesinin güvenliği açısından gaz kaçağı tespit araçlarımızla Gölyaka başta olmak üzere tarama işlemi yapılmaktadır. Düzce ve ilçelerinde gaz akışında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. 7/24 hizmet veren 187 Doğal Gaz Acil Hattı ile 444 4 187 Çözüm Merkezi ekiplerimiz görevlerinin başındadır. Bugün saat 08.45’e kadar gelen toplam 104 ihbara müdahalede bulunulmuştur. Gerekli işlemler sağlanmış, müdahale edilen ihbarlarda olumsuz herhangi bir durumla karşılaşılmamıştır. Vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.”

Günsan Elektrik A-Tech Fuarı’na katıldı

Previous article

Biotrend Enerji, Serenti Enerji Tesisiyle Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Next article

You may also like

More in Manşet