EnerjiGündemManşet

Almanya’dan Enerji Faturalarına 200 Milyar Euro’luk Fren

0
Almanya'dan enerji faturalarına 200 m

Almanya Başbakanı Olaf Scholz düzenlediği basın toplantısında, hükümetin yükselen gaz fiyatlarına karşı mücadele amacıyla 200 milyar Euro’luk bir fon planladığını açıkladı.

Önerilen plana göre, devlet gaz fiyatları için bir sınır belirleyecek ve bu üst sınır ile gaz ithalatçılarının dünya pazarında ödedikleri arasındaki farkı ödeyecek.

Scholz, “Alman hükümeti fiyatları düşürmek için elinden gelen her şeyi yapacak… Şimdi büyük bir savunma şemsiyesi kuruyoruz.” ifadelerini kullandı.

Scholz ayrıca, uzman komitenin “acil bir şekilde istişare etmesi ve teklifler sunması” beklendiğini belirterek, “enerji tavan fiyatının hemen geleceğini” aktardı. Almanya Başbakanı’na konuşmasında eşlik eden Almanya Ekonomi Bakanı Habeck de, ülkenin karşı karşıya olduğu mevcut enerji krizinin “sosyal ve ekonomik bir krize yol açacağı” konusundaki endişelerini dile getirdi.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/ekonomi/almanyadan-enerji-faturalarina-200-milyar-euroluk-fren?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Enerji Bakanı Dönmez Kazakistan’da Enerji Bağlantılarını Artırıyor Kaynak: Fatih Dönmez: Enerji Arz Güvenliği Açısından Kaynakların Çeşitlendirilmesi Önemli

Previous article

Enerji Krizi Gübre Üretimine Darbe Vurdu

Next article

You may also like

More in Enerji