EnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Antalya OSB’deki Çatı GES’ler İçin Kuveyt Türk’ten Özel Finansman Paketi!

0
antalya-osb-deki-cati-gesler-icin-kuveyt-turkten-ozel-finansman-paketi-2

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) fabrika çatı ve cephesine güneş santrali kurmak isteyen işletmelere yönelik OSB İdari Hizmet Binasında Kuveyt Türk Katılım Bankası ile özel finansman paketi için bir protokol imza töreni yapıldı.

İmzalanan protokol ile çatıların daha da özgürleşerek önündeki büyük bir engelin kaldırıldığını dile getiren Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Çatılara Özgürlük adını verdiğimiz, ülkemizin enerji alanındaki dışa bağımlılığını büyük ölçüde azaltacak bu proje, imzaladığımız protokol ile uygulanabilir hale geldi. Artık uygun bulunması halinde Kuveyt Türk, çatı GES kurulumları için Antalya OSB sanayicilerine fon desteği sağlayacak. Ülkemize ve Türk sanayi sektörüne hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kuveyt Türk’ün KOBİ’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz ise, güneş enerjisinden faydalanmak isteyen işletmelerin yanında yer alarak onlara hep destek olduklarını dile getirerek Antalya Organize Sanayi Bölgesi ile yaptığımız iş birliği sayesinde bu alanda verdiğimiz desteklerin çok daha fazla şirkete ulaşacak olması oldukça sevindirici” dedi.

‘Aygaz’da Üst Düzey 3 Atama Gerçekleşti

Previous article

Eti Maden’in Lityum Pilot Üretim Tesisi Hizmete Giriyor

Next article

You may also like

More in Enerji