EnerjiGündem

Aratay: LPG Kara Gün Dostu

0
Lpg

Türkiye LPG Derneği Başkanı Eyüp Aratay, LPG’nin kara gün dostu olduğunu ve içinden geçtiğimiz Covid-19 sürecinde LPG’nin öneminin bir kez daha öne çıktığını söyledi

Türkiye LPG Derneği Başkanı Eyüp Aratay, LPG’nin kara gün dostu olduğunu ve içinden geçtiğimiz Covid-19 sürecinde LPG’nin öneminin bir kez daha öne çıktığını söyledi. 

Dünya LPG Derneği (WLPGA World LPG Association) tarafından ‘7 Haziran’, daha güvenli, temiz ve sağlıklı bir dünya hedefiyle 2019 yılında ‘Dünya LPG Günü’ olarak ilan edildi. İçinden geçtiğimiz süreçte LPG’nin öneminin bir kez daha ortaya çıktığına vurgu yapan Türkiye LPG Derneği Başkanı Eyüp Aratay, “LPG’nin küresel ölçekteki kullanımın artırılması için 7 Haziran, önemli bir mihenk noktasıdır. LPG ekonomik, verimli, çevreci, taşınabilen, kolay ulaşılabilen ve önemli bir altyapı gerektirmeyen en değerli enerji kaynaklarından biri konumunda.

Gerek son yaşadığımız depremler, gerekse içinde bulunduğumuz COVID-19 süreci gibi doğal afetler ve olağanüstü durumlarda LPG, ‘Kara Gün Dostu’ olarak bir kez daha öne çıktı. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir dünya için LPG’nin kullanımı daha fazla teşvik edilmeli. Çünkü yaşanabilir bir dünyanın yolu temiz enerji kaynaklarının daha fazla kullanılmasından geçiyor” dedi. 

Enerji Bakanı’ndan Borlu Yeni Dezenfektan Müjdesi!

Previous article

Enerji Bakanı’ndan Enerji Gündemine İlişkin Açıklamalar

Next article

You may also like

More in Enerji