EnerjiGündem

Avrupa’ya “Rusya’dan Enerji Almayın” Diyen ABD Rus Enerjisinden Vazgeçemiyor

0
ABD’den Rusya’ya Enerji İzni

Rusya Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) hükümetinin Avrupa ülkelerini Rus enerjisini kullanmaktan vazgeçmeye zorladığını ancak Rus petrolünü ithal etmeye devam ettiğini söyledi.

 Volodin, ABD Başkanı  Biden’in bu yılın mart ayı başlarında ABD’nin Rus petrolü, doğal gazı ve diğer enerji ürünlerinin ithalatını yasaklayacağını duyurduğuna dikkat çekti. Ancak ABD Enerji Bakanlığı’ndan gelen veriler tam tersini kanıtlıyor.

Volodin şunları ekledi:

 “Veriler, bu yılın mart ayında ABD’nin Rusya’dan 4.218 milyon varil ham petrol ithal ettiğini ve bu rakamın şubat ayında ithal edilen 2.325 milyon varilin neredeyse iki katı olduğunu gösteriyor. Rusya, ABD’ye petrol satan dokuzuncu büyük ülkeyken aniden altıncı sıraya yükseldi. Ancak aynı zamanda, Washington yetkilileri AB ülkelerini Rusya’ya yaptırım uygulamaya ve Rus enerjisini kullanmaktan vazgeçmeye zorlayarak nasıl çifte standart uyguladıklarını gösterdi.”

Türk ve Rus sanayiciler nükleer enerji projelerinde birlikte çalışacak

Previous article

Nükleer Santraller Fuarı’nda 2 Milyar Dolarlık İş Birliği Anlaşması Rusya Ve Kongo Nükleer Enerji Projelerinde Ortaklık Yapacak

Next article

You may also like

More in Enerji