ElektrikEnerjiGündem

Aydem Enerji’ye Goldman Sachs’tan 100 Milyon Dolar!

0
aydem enerji

ABD merkezli uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, 100 milyon dolar ile Aydem Enerji finansmanının bir parçası oldu.

Türkiye’nin ilk ve öncü entegre enerji grubu Aydem Enerji, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde hizmet veren elektrik dağıtım şirketinin enerji dağıtım yatırımlarını desteklemek üzere önemli bir finansal anlaşmaya imza attı.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, Goldman Sachs Aydem Enerji’nin finansmanına, 100 milyon dolar tutarında 8 yıl vadeli destek sağladı. Bölgesinde üç milyon müşterisine hizmet sunan şirket, bu finansman ile müşterilerinin kesintisiz ve güvenli elektriğe ulaşması için yatırım yapacak.

Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli konuyla ilgili şu şekilde konuştu:

“Şirket olarak, faaliyetlerimiz ile ilgili temel ilkemiz insana ve topluma değer katmak. İçinden geçmekte olduğumuz olağanüstü koşullar bu görevimizin hassasiyetini ve hayati önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Bu anlaşma üzerinden sağlanan finansmanla, ADM elektrik dağıtım bölgesindeki üç milyon müşterimizin yaşamına değer katmayı ve hizmet kalitemizi yükseltmeyi hedefliyoruz.”

Avrupa’nın En Büyüğü Çetin Barajı Enerji Üretimine Başladı

Previous article

Volkswagen’in Müşterilerine Emisyon Tazminatı Ödemesinin Yolu Açıldı

Next article

You may also like

More in Elektrik