EnerjiManşet

Bakan Dönmez: İzmir Bayraklı’da Elektriksiz Şebeke Kalmayacak

0
Bakan Dönmez: İzmir Bayraklı’da Elektriksiz Şebeke Kalmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İzmir depremin ardından ekiplerin bölgede yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirterek, “An itibarıyla artık Seferihisar‘da elektrik ve doğal gaz kullanamayan abone yok.” dedi. Bakan Dönmez; İzmir’in Bayraklı ilçesinde devreye alınan yeni trafoyla ilçede elektriksiz şebekenin kalmayacağını da sözlerine ekledi.  

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ ile Türkiye Elektrik İletim AŞ yetkililerinden duruma ilişkin bilgi aldıklarını ifade eden Bakan Dönmez, “bir trafo merkezimiz sahile yakın olduğu için su altında kalmıştı ve o trafonun beslediği abonelere elektrik sağlayamamıştık” dedi. Dün sabah itibarıyla ekiplerin çalışması ve civardaki abonelerin güvenliğinin sağlanması üzerine elektrik vermeye başladıklarını belirten Bakan Dönmez: “An itibarıyla artık Seferihisar’da elektrik ve doğal gaz kullanamayan abone yok.” dedi.

Diğer yandan sosyal medya hesabından Bayraklı’daki enerji arzına yönelik değerlendirmelerde bulunan Bakan Dönmez İzmir Bayraklı’da devreye aldığımız yeni trafomuzla ilçede elektriksiz şebeke kalmayacak. Tüm Bayraklı’ya kesintisiz enerji arzı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Doğal gaz verilemeyen bölgelerde gaz verme çalışmaları başladı

Hasarlı binalar dışında depremden etkilenen tüm bölgelere bugün itibarıyla elektrik arzı sağlandığını da söyleyen Dönmez, güvenlik tedbirleri kapsamında doğal gaz verilemeyen bölgelerde gaz verme çalışmalarının başladığını da sözlerine ekledi. Bakan Dönmez: “Kalan 1854 abonemize hasar durumlarına göre kontroller yapılarak doğalgaz vereceğiz.” dedi.

Rolls-Royce Açıklıyor! Net Sıfır Karbon Salınımına Ulaşmanın 10 Yolu

Previous article

SASKİ’den Karaman’a Güneş Enerji Santrali Kurulumu…

Next article

You may also like

More in Enerji