EnerjiGündemManşet

Belediye, Enerji Kaynaklarını Etkin Kullanarak Tasarruf Etti

0
belediye

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Yoğunburç Alt Geçidi led teknoloji ürünler ile dönüştürüp, hem daha az enerji, hem de daha çok tasarruf sağladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından 2001 yılından bu yana buharlı projektörler ile aydınlatılan Yoğunburç Alt Geçidi led teknoloji ürünler ile dönüştürülüp, hem daha az enerji, hem de daha çok tasarruf sağlandı.

Led teknolojiyi en etkin bir şekilde kullanan Kayseri Büyükşehir Belediyesi 19 yıl önce sodyum buharlı ateşleyici ve balastlı projektörler ile aydınlatılan Yoğunburç Alt Geçidi’nde, led projektörler ile dönüşüme geçti. 

Minimum arıza, daha az bakım masrafı ve iş gücünün daha verimli kullanılması…

Dönüşüm sonrası daha az enerji ve daha çok tasarruf sağlandığını söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu açıklamalarda bulundu:

Büyükkılıç: Led Teknolojisi İle Daha Az Enerji, Daha Çok Tasarruf

“Belediyemiz Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından 2001 yılında yapılan Yoğunburç Alt Geçidi’nde led teknolojisinin henüz yaygın bir biçimde kullanılmadığı için o dönem eski tip 250w sodyum buharlı ateşleyici ve balastlı projektörler ile aydınlatıldı. Günümüze kadar arızaları ve bakımları yapılarak devamlılığı sağlansa da günümüz teknolojisinin gelişmesi ve daha tasarruflu aydınlatma ürünlerinin üretilmesi ile birlikte led teknolojili ürünler hayatımızda daha çok yer edinmeye başlamıştır.

Yoğunburç alt geçidi dönüşüm sonrası daha az enerji kullanılmaya başlanmıştır. Daha sık arıza, daha çok bakım masrafı gerektiren sodyum buharlı projektörlerin yerini, minimum arıza, daha az bakım masrafı ve iş gücünün daha verimli kullanılması aldı. Enerji kaynaklarının etkin kullanılması ile tasarruf sağlanmıştır.”

Başkan Büyükkılıç, tasarrufa yönelik çalışmaların sürdürüleceğini vurgulayarak, Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekiplerine teşekkür etti.

EÜAŞ’ın Elektrik Üretiminin Yüzde 82’si Yerli Kaynaklardan!

Previous article

Sanayide Enerji Verimliliği Yarışması (SENVER-21) Düzenleniyor

Next article

You may also like

More in Enerji