ElektrikEnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Belediye, Güneş Enerjisinden Elektrik Üretmeye Başlayacak

0
güneşenyeni

Dinar Belediyesi, 1,2 MW gücünde Güneş Enerji Sistemi (GES) projesinin yapımına başladı.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın girişimleriyle belediyemizin kuracağı Güneş Enerji Sistemi (GES)’de proje aşamasına geçildi. Belediyenin kuracağı GES projesi tamamlandığında 1,2 MW gücünde elektrik üretimi yapacak.

Dinar Belediyesi Arıtma Tesisinin yanına kurulacak olan güneş enerji panelleriyle belediyemiz kendi enerjisini üreterek elektrik tasarrufu noktasında önemli bir katkı sağlayacak.

Dinar Belediyesi enerji alanında yapacağı katkının ve tasarrufun yanında elektrik dağıtım şirketi ile mahsuplaşarak artan üretim bedelini de belediye bütçesine kazandıracak.

GES Projesi hakkında bir açıklama gerçekleştiren Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, şu ifadeleri kullandı:

“Enerji tasarrufu sağlamak için alternatif enerji kaynaklarını belediye olarak kullanmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda bölgemiz için en uygun yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisini kullanmayı tercih edeceğiz. İlk etapta Dinar Belediyesi Arıtma Tesisinin yanına kuracağımız güneş enerjisi santrali ile belediye olarak kullanmış olduğumuz elektrik sarfiyatının büyük oranını karşılamayı ve belediyemize gelir yönünden büyük bir katkı sağlamasını planlıyoruz. Bu projemizin tamamlanması ile belediyemize mali anlamda büyük tasarruf sağlayarak gelir getirecektir. Güneş Enerjisi Sistemi (GES) projemiz şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

BM: Dünya İklim Değişikliğine Hazır Değil

Previous article

Pandemi, Yılbaşında ‘Enerjimize’ de Yansıdı

Next article

You may also like

More in Elektrik