ElektrikEnerjiGündemGüneş EnerjisiYenilenebilir Enerji

Belediyeden 850 Evin Enerji İhtiyacını Karşılayacak GES

0

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Mollakasım Mahallesinde hizmete girecek 1.Güneş Enerji Santralinin bölgedeki 850 evin günlük enerji ihtiyacının karşılayacak kapasiteye sahip olacağını söyledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatleri arasında yer alan ‘Yeşilyurt’un 5 Farklı Noktasına GES’ projesinin ilki olan Mollakasım Mahallesi 1.Güneş Enerji Santrali yapım işi hızlandı.  

Enerji yatırımlarında bölgede marka ve örnek olmayı hedeflediklerini dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Mollakasım Mahallesinde inşaatı devam eden 1.Güneş Enerji Santralinde detaylı incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgiler aldı.

“Enerji alanımızda çok yakın zamanda elektrik üretimine başlayacağız”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çevre ve doğaya önem veren bir yerel yönetim olarak enerji maliyetlerini düşürmenin yanı sıra yenilenebilir enerjiden istifade etmek amacıyla Yeşilyurt’un beş farklı noktasına Güneş Enerji Santrali kuracaklarını söyledi. Başkan Çınar, şunları ekledi:

“Mollakasım Mahallemizde ilkini kuracağımız Güneş Enerji Santralimizin yapım işi tüm hızıyla sürerken, santralin çelik konstrüksiyonları tamamlanıp, panel montajları yapılmaktadır. Enerji alanımızda çok yakın zamanda elektrik üretimine başlayacağız. Burası faaliyete geçtiği zaman günlük 850 adet evin elektrik ihtiyacını karşılayacak olup, ortalama 1 megabaytlık güneş enerjisi üretimi yapacağız. Son dönemlerde müstakil evlerin arttığı Mollakasım mahallemizde ciddi şekilde hissedilen enerji ihtiyacını bu şekilde karşılamış olacağız. 

Mahalle muhtarımız ve halkımızla yaptığımız toplantılarda bizlere bu yönde talepler gelmişti. Bizlerde TEDAŞ ile yaptığımız görüşmelerde bu bölgemizde Yeşilyurt Belediyemize ait olan bu alanı enerji yatırımına dönüşümünü sağladık. Burada enerji üreterek halkımızın ihtiyaç duyduğu bir yatırımı hizmete sunacağız. Halkımıza yapmayı vaat ettiğimiz yatırımları teker teker hizmete sunmaktan ayrıca mutluyuz. Hem bölgemizin enerji ihtiyacını karşılamış oluyoruz hem de ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Burada emek ve çaba sarf eden herkese şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Enerji yatırımlarında isminden söz ettiren bir ilçe olma hedefi belirlediklerini sözlerine ekleyen Başkan Çınar, şu açıklamalarda bulundu:

“Yeşilyurt Belediyesi olarak yenilenebilir enerjiden en iyi şekilde faydalanmayı amaçlıyoruz. Güneş Enerji Santrallerimizin sayısını artırıp bölgemizin enerji ihtiyacını bu şekilde karşılamak istiyoruz. Bu tür yatırımları ciddi şekilde önemsiyoruz. Yeşilyurt’un beş farklı noktasına bu santralleri kurup, bölgede enerji yatırımlarında isminden söz ettiren bir ilçe olmayı planlıyoruz.”

Covid-19 Krizi Sırasında AB’de Karbon Emisyonları Azaldı

Previous article

Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Ödemeleri 3 Ay Ertelendi

Next article

You may also like

More in Elektrik