EnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Belediyenin Güneş Enerji Santrali İçin Yarın İhaleye Çıkılıyor

0
günes

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Güneş Enerji Santralinin yapımı için 20 Kasım Cuma günü ihaleye çıkılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİtarafından Karaman’da hayata geçirilecek Güneş Enerji Santrali projesi için 20 Kasım Cuma günü ihaleye çıkılıyor. Çevreci ve yenilenebilir enerji kaynakları ile tasarruf hamlesine bir yenisini daha ekleyecek olan Büyükşehir Belediyesi, Karaman Mahallesi’nde 55 bin metrekare alana kurulacak güneş panelleri ile güneşten enerji üretecek.

Sakarya olarak ülke ekonomisinin enerjide dışa bağımlılığın azaltılmasına yönelik politikalarına destek sunacaklarını ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şu açıklamada bulundu:

“55 bin metrekare alana kurulacak olan güneş panelleri sayesinde yıllık 5 milyon TL’lik enerji üreteceğiz. Paydaş kurumlarımızla gerekli iş birliklerini tamamladık. 20 Kasım Cuma günü gerçekleştireceğimiz ihalenin ardından saha çalışmalarına başlıyoruz. Çevre dostu adımlar atarak yenilenebilir kaynaklara yönelişimizi sürdürecek, tükettiğimizi üretmeye devam edeceğiz. Sakarya’nın milli ve çevreci projesi GES’in şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Belediye, Ürettiği Enerjiden Yıllık 4 Milyon TL Gelir Elde Edecek

Previous article

“Türkiye’nin Enerjisi Türkiye’nin Otomobilinin Arkasında”

Next article

You may also like

More in Enerji