Enerji VerimliliğiGündem

Bereket Enerji Dünya Çevre Günü’nde minikleri bilgilendirdi

0

Enerji Günlüğü – Bereket Enerji Grubu, ‘’5 Haziran Dünya Çevre Günü’’ etkinlikleri kapsamında Denizli’de açtığı stant minik öğrencileri çevre hakkında bilgilendirdi.

Denizli merkezli entegre enerji grubu olan Bereket Enerji Grubu, ‘’5 Haziran Dünya Çevre Günü’’ etkinlikleri kapsamında Denizli’de açtığı stant minik öğrencilerin akınına uğradı. Güneş, rüzgar ve hidroelektrik santralların kurulumu ve işletmesinde yatırımları bulunan Bereket Enerji’nin standında bilgilendirme amaçlı broşürler ve promosyonlar dağıtıldı. Çevre günü etkinliklerine katılan yüzlerce öğrencinin ilgisi ve konuyla ilgili soruları adeta büyüklere taş çıkarttı.

DOĞAYA VE ÇEVREYE SAHİP ÇIKIYORUZ

Bereket Enerji Üretim A.Ş. Çevre Yönetmeni Özgün Gül Koparan, tüm dünyanın karbon salımını azaltmak için mücadele verdiğini belirterek, öğrencilerin bu nedenle ilgisini çok anlamlı bulduklarını ifade etti. Koparan daha sonra şöyle dedi:

‘’Bereket Enerji Grubu olarak tüm enerjimizle doğaya ve çevreye sahip çıkıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını değerlendirirken en büyük amacımız daha temiz ve yaşanabilir bir Türkiye’ye katkı sağlamak. Türkiye’nin ve dünyanın geleceği için hepimize büyük görevler düşüyor.’’

Yenilenebilir enerji yatırımlarındaki çevre duyarlılığı nedeniyle Sürdürülebilir Enerji Üretim ve Tüketim Derneği SÜT-D tarafından son iki yıldır üst üste ‘’Türkiye’nin çevre oscar’’ı kabul edilen ‘’Düşük Karbon kahramanı ‘’ enerji şirketi ilan edildi.

ABD’nin OPEC’ten üretimi günlük 1 milyon varil artırmasını istediği belirtildi

Previous article

Bayram, seçim ve sınav için BEDAŞ alarma geçti!

Next article

You may also like