EnerjiGündemManşet

Biden’ın Galibiyeti Güneş Enerjisi Sektörünü Daha da Canlandıracak

0
bidenin-galibiyeti-gunes-enerjisi-sektorunu-hizlandiracak

Rethink Energy Raporu’na göre, yeni Başkan Joe Biden yönetimindeki ABD’de güneş enerjisi pazarı hızlanacak. güneş enerjisi pazarındaki aşırı hızlanma ile birlikte ABD, 2030’a kadar 500 GW’lık bir güneş enerjisi potansiyeline yükselecek olup Senato’da çoğunluk olmaması durumundaysa ABD’nin 235 GW kurulu kapasitesini 2030’a kadar 450 GW’a yükseleceği tahmin ediliyor.

ABD’nin küresel güneş modülü pazarındaki payı artacak

ABD, kümülatif kurulu güneş enerjisi ile ölçüldüğünde, küresel güneş modülü pazarındaki payını % 11’den % 19’a yükseltecek. Seçilmiş Başkan Joe Biden’ın güneş panelleri tarifelerinde yapacağı herhangi bir değişiklik ya ABD’ye daha ucuz güneş panelleri getirilmesini sağlayarak talebi canlandıracak ya da tarifeleri bu şekilde sürdürürse ABD’deki güneş enerjisi tedarikçilerini çok daha büyük bir pazarla güç kazanacak.

Yayımlanan raporda, kritik olan konu ise federal güneş enerjisi vergi kredisi olarak da bilinen yatırım vergisi kredisinin (ITC) geleceği. Biden’ın ITC güneş enerjisi vergi kredilerini yenileme konusunda nasıl müzakere edeceği ve depolamaya yönelik benzer bir taviz verip vermeyeceği önem teşkil ediyor. Uygulanabilir yasalar çıkarıldığı sürece, yenilenebilir enerji kaynakları ve elektrikli taşıt şarj noktaları sayesinde işsizlerin pandemiden çekmeye yetecek kadar istihdam yaratılabileceği de ifade ediliyor.

‘Bursa Kestel Belediyesi’ Güneş Enerji Santrali’nde Öğrencileri Eğitim Verdi

Previous article

Tasarruflu Doğal Gaz Kullanım Önerileri Nelerdir?

Next article

You may also like

More in Enerji