EnerjiGündemManşet

Bosch Termoteknoloji, 31 Ekim Tasarruf Günü’nde Çocuklarla Tasarruf Candır Şenliği Düzenledi

0
Bosch Termoteknoloji

Bosch Termoteknoloji, atölye ve eğitici oyunlarla çocuklarda enerji tasarrufu hakkında bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla 7 yıldır gerçekleştirdiği ‘Tasarruf Candır’ projesi kapsamında, bu yıl 5 okulda çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, çocuklarda enerji tasarrufu için farkındalık oluşturmayı amaçladığı ve son iki yıldır çevrimiçi etkinliklerle desteklediği ‘Tasarruf Candır’ projesini okullara taşıdı. 31 Ekim Tasarruf Günü’nde İstanbul ve Manisa’daki 5 pilot okulda başlatılan etkinliklerle çocuklara enerji tasarrufu sağlayacak projeler geliştirmeleri için ilham verilmesi amaçlanıyor.

Kasım ve aralık ayları boyunca, 3’ü İstanbul’da, 2’si Manisa’da bulunan 5 okulda gerçekleşecek proje kapsamında, önce Bosch Termoteknoloji tarafından iki öğretmene konuyla ilgili eğitim verilecek. Eğitimlerin ardından bu öğretmenlerin seçtiği en fazla yedi kişilik gruplar, enerji tasarrufuna ilişkin birer fikir bularak projelerini sunacak. Böylece çocukların enerji tasarrufu konusunda proje geliştirmeleri desteklenirken, etkinlikler hep birlikte gerçekleştirilecek Tasarruf Candır Şenliği ile sona erecek. Çocuklar, eğitimler sırasında öğrendiklerini keyifli oyunlarla pekiştirecek.

Enerji Krizi Belçika’yı Kararttı

Previous article

Ayvaz’ın Elektrikli Otomobili  Yorglass’ın Bolu Fabrikasında

Next article

You may also like

More in Enerji