Genel

Botaş, Eüaş, Teiaş, Tpao ve Mapeg Üst Yönetimlerine Atamalar Yapıldı

0
botas

Enerji ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının üst yönetimlerine ve yönetim kurullarına, Cumhurbaşkanı kararları ile atamalar gerçekleşti.

BOTAŞ, EÜAŞ, TEİAŞ ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) üst yönetimlerine ve yönetim kurullarına atamalar yapıldı. Resmi Gazete’nin 7 – 8 Temmuz 2020 tarihli sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararlarına göre, MAPEG Genel Müdür Yardımcılığına, MTA Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yanık getirildi. TEİAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Muammer Nuri Aslan atandı.

EÜAŞ Genel Müdürü Gökhan Karasu görevinden alınırken, yerine İlyas Tufan atandı. BOTAŞ’ta açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine ise Mehmet Ali Kaya atandı. ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine de Soner Korkmaz atandı.

Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş (TESAŞ) Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Hakkı Karataş atanırken, TPAO’da açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Abdullah Bayazıt atandı. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) yönetim kurulu üyeliğine ise Hüseyin Bilgiçoğlu atandı.

EPDK’nın Hibrit Santrallerin Kurulumuna Yönelik Düzenlemelerinin Analizi

Previous article

‘ODAŞ Elektrik’ Uzun Vadeli EUR Finansman Kredilerini TL’ye Çevirdi

Next article

You may also like

More in Genel