EnerjiGündemHidrokarbonKömürManşetNükleer

Bulgaristan Enerji Bakanı Temenujka Petkova’dan Açıklamalar!

0
bulgaristan

Bulgaristan Enerji Bakanı Temenujka Petkova, enerji projelerinin güncel sürecine dair açıklamalarda bulundu.

Bulgaristan Enerji Bakanı Temenujka Petkova yaptığı açıklamada, enerji projelerini başarıyla tamamlamaya doğru gidildiğini söyledi. Temenujka Petkova, ayrıca şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Bulgaristan Avrupa kurumları nezdinde kömür santralleri konusunda taleplerini iletti. Geçişin yumuşak ve adil olmasını, her üye ülkenin özellikleri dikkate alınarak yapılmasını savunuyoruz. Kömür santrallerimiz enerji sisteminde temel güç kaynağını teşkil ettikleri için bizim için çok önemlidir. Son 5 yılda enerji kaynakları tedarikinin çeşitlendirilmesi konusunda ciddi adım atıldı. Bu doğrultuda önemli mesafe kat ettik. Son derece önemli olan Yunanistan-Bulgaristan enterkonnektör bağlantısının yapımının neredeyse sonundayız.

Balkan Akımı projesi tamamen Bulgaristan topraklarında gerçekleştirilmekte olan bir proje ve onun üzerinde hiçbir ülkenin etkisi olmayacak. Avrupa mevzuatının tüm şartlarını yerine getirdik. Kozloduy nükleer santralinin 7. Ünitesi konusunda Bakanlar Kurulu Bulgaristan Enerji Holdingine araştırma ve analiz yapması için yetki verdi. Bu çalışma Ocak 2021 sonuna kadar tamamlanması lazım. Enerji projelerini başarılı bir şekilde tamamlamak üzereyiz.”

Rüzgar Enerjisinden Günlük Elektrik Üretim Rekoru Kırıldı!

Previous article

Opet Petrolcülük Anonim Şirketi’nin Fiyat Listesi Belirlendi

Next article

You may also like

More in Enerji