EnerjiGündemJeotermal EnerjiManşetYenilenebilir Enerji

CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu Kurdu

0
chp-jeotermal-enerji-arastirma-komisyonu-kurdu

CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından yapılan açıklamada, Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu kurulduğu duyurulurken CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali ÖZTUNÇ tarafından yapılan açıklamada;

CHP Doğa Hakları olarak yurdumuzun dört bir yanından doğa hakları ihlalleri ile ilgili şikayetler, yardım talepleri alıyoruz. Bu taleplere karşılık verip, yurttaşlarımıza yardım etmeye çalışıyoruz. Gelen yardımlara cevap vermek tekil anlamda bir derman yaratabiliyor. Ancak, bu tarz toplumsal çekişmeleri karşılayan, bu taleplere cevap veren strateji ve politikaları da inşa etmemiz gerekiyor. Bu nedenle, CHP Doğa Hakları bünyesinde araştırma komisyonları kurarak, tüm tarafları dinleyemek, doğa için, toplum için, ülkemiz için müşterekleri aramak istiyoruz.

Jeotermal enerji son zamanlarda ülkemizde yoğun olarak tartışılan bir başlık. Geçen aylarda Muğla’da bu yönde yapılmak istenen ihaleden, topumsal tepki sonrasında vazgeçilmiştir. Aydın, Manisa, Denizli, İzmir illerimizde bu konuda bir çok toplumsal uyuşmazlık, hak çatışmaları da yaşanıyor.

Tüm bu gelişmeleri daha iyi anlayabilmek için CHP Doğa Hakları bünyesinde, söz konusu uyuşmazlıkların yoğun olarak yaşandığı illerden milletvekili temsilcilerinden oluşan Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu’nu kurduk. Araştırma komisyonumuz ile jeotermal enerji ile ilgili konularda bilgi toplamak, araştırma yapmak, tedbirler geliştirmek ve önerilerde bulunmak amacını taşıyoruz. Komisyonumuz, Aydın, Manisa, Denizli, İzmir ve Muğla şehirlerinde saha incelemeleri yapıp, yaşanan süreçleri araştıracak sonraki süreçte de aktif olarak izlemesini gerçekleştirecek ve bu hususları raporlama ile kamuoyuyla paylaşacaktır. Bu çalışmaların, CHP’nin doğa hakları ve çevre politikalarını güçlendirmesini umut ediyoruz.” denildi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ JEOTERMAL ENERJİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÜYELERİ

1- Ali ÖZTUNÇ – Genel Başkan Yardımcısı – Kahramanmaraş Milletvekili

2- Süleyman BÜLBÜL – Aydın Milletvekili

3- Haşim Teoman SANCAR – Denizli Milletvekili

4-Mürsel ALBAN – Muğla Milletvekili

5- Mahir POLAT – İzmir Milletvekili

6- Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU – Manisa Milletvekili

7- Gizem ÖZCAN – Parti Meclisi Üyesi

Yenilenen Yusufeli İlçesinde Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor

Previous article

Enerji Bakanı Dönmez, BORON Ürünlerini Tanıttı

Next article

You may also like

More in Enerji