Güneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Çinli Kömür Madeni İşletmecisi Güneş Enerjisine Yatırım Yapacak

0
Çinli Kömür Madeni İşletmecisi Güneş Enerjisine Yatırım Yapacak

Çin Devleti’ne ait kömür madeni işletmecisi Shanxi Coal, güneş enerjisi üretim tesisi kurmak için bir ortak girişime liderlik ederek 461 milyon dolar karşılığında 3 GW’lık bir güneş enerjisi üretim tesisi kuracak.

Çinli Kömür Madeni İşletmecisi Shanxi Coal International Energy Group, yüksek teknolojili güneş enerjisi bataryası üretmek için önemli bir yatırım planlıyor.

Devlete ait şirket, 461 milyon dolar karşılığında, 10 GW’lık bir projenin ilk safhasını oluşturacak olan, 3 GW’lık bir güneş enerjisi üretim tesisi kurmak üzere ortak bir girişime liderlik edecek.

Bloomberg Green’in aktardığına göre, dünyanın hem en büyük kömür hem de güneş enerjisi üreticisi olan Çin, kömürün ucuz olması nedeni ile yakın zamanda bu kaynaktan vazgeçecek gibi durmuyor.

Shanxi Coal ise enerji dönüşümüne yardımcı olmayı ve devlet firmalarının gelişmekte olan stratejik endüstrileri desteklemesini hedefliyor.

Şirket, Shanxi Coal International Photovoltaic Power Technology Co. adlı girişim ile yüzde 88,5 hisseye sahip olacak. Hisselerin geri kalanı ise Huzhou Junhua Siyue Equity Investment Partnership ve Ningbo Qixian Enterprise Management Consulting firmalarında olacak.

Belediye, Entegre Katı Atık Tesisinden Enerji Üretecek

Previous article

“Yenilenebilir Enerji Maliyetleri Önümüzdeki 5 Yıl İçinde Daha da Azalacak”

Next article

You may also like