EnerjiGündemManşet

CK Enerji’nin Destek Verdiği Gençler ‘Sporun Enerjisi’ İle Rüzgâr Gibi Esiyor

0
CK Enerji’den ‘Sporun Enerjisi’

CK Enerji’nin Sporun Enerjisi Projesi ile destek verdiği gençler gösterdikleri başarılar ile Türkiye’yi onurlandırıyor. CK Enerji tarafından yapılan açıklamada, “Türk sporunun aydınlık yüzü olan genç arkadaşlarımızı, bu yıl içinde gösterdikleri performans ve elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik ediyor, enerjimiz ile her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz” denildi.

Türkiye’de enerji sektörünün öncü şirketi CK Enerji’nin “Bizim tüm desteğimiz gençlerimizle” anlayışı ile sponsor olarak destek verdiği,  çeşitli dallarda mücadele veren 2’si engelli toplam 6 sporcu, 2022 yılı içinde gösterdikleri başarılarla Türkiye’yi onurlandırdı. 

CK Enerji’nin bu yıl sponsor olduğu judo dalında Aleyna Tutuş, halterde Mustafa Eliş, triatlonda Mehmet Anıl Doğan, okçulukta Irmak Yüksel, engelli yüzmede Koral Berkin Kutlu, engelli okçulukta Öznur Cüre ve engelli masa tenisi dalında Abdullah Öztürk ile Nesim Turan, yıl içinde birçok başarıya imza attı.

CK Enerji tarafından yapılan açıklamada, grup çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerin kendi hizmet bölgelerinde çeşitli dallarda mücadele eden başarılı sporcuların yanında yer almak hedefi ile bu yılın başında “Sporun Enerjisi” Projesi’ni başlattığına dikkat çekilerek şöyle denildi: 

“Türk sporunun aydınlık yüzü olan genç arkadaşlarımızı, gösterdikleri performans ve elde ettikleri başarılar dolayısı ile tebrik ediyor, enerjimiz ile her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyoruz. Amacımız başta engelli sporcularımız olmak üzere verdiğimiz desteği yıllar içinde büyüterek ulusal düzeye taşıyabilmek.”

ÖDÜLLERİ TOPLADILAR

CK Enerji’nin destek olduğu sporcular arasında yer alan bazı isimlerin bu yıl içinde elde ettikleri başarılardan bazıları şöyle:

  • IRMAK YÜKSEL: 2005 Antalya doğumlu olan Irmak Yüksel,  Gençlik Spor İl Müdürlüğü Antalya Spor Salonu’nda antrenmanlarına devam ediyor. Yüksel, Mayıs 2022’de Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası Yarışması U21 Makaralı Yay Kategorisi’nde Türkiye 2’ncisi ve yine Mayıs ayında Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından Fransa’da düzenlenen Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda bireyselde dünya 2’nci oldu. Aynı turnuvada Türkiye takım halinde dünya birinciliğini aldı. Yüksel, Temmuz 2022’de Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Gençler – Kadetler Türkiye Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı ve 2022 Gençler – Kadetler Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda Makaralı Yay U18 Bayanlar kategorisinde Türkiye Milli Takımı’nı temsil edecek.
  • ANIL DOĞAN: 2005 Antalya doğumlu olan Doğan, triatlon alanında mücadele veriyor. Bu yıl 2022 Cross Duatlon Türkiye üçüncüsü olan Doğan, Türkiye Triatlon Denizli Milli Takım koşu barajı üçüncüsü ve Antalya’da Türkiye Triatlon Genel Klasman Koşu birinciliğini kazandı. Ayrıca başarılı sporcu Balıkesir Türkiye Triatlonu’nda 10’uncu ve Ordu Türkiye Kupası Triatlonu’nda 8’inci oldu.
  • MUSTAFA ELİŞ: 2005 Sivas doğumlu Eliş, Halter Milli Takımı’nda. Eliş, bu yıl 11-18 Haziran tarihlerinde Meksika’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’nda silkmede 138 kiloluk derecesiyle altın, toplamda da 249 kiloluk derecesiyle gümüş madalya kazandı.
  • ALEYNA TUTUŞ: Judo alanında mücadele veren Aleyna Tutuş, 16 yaşında. Sakarya doğumlu olan ve eğitim hayatına Sivas’ta devam eden Tutuş, Olimpiyat şampiyonu Hüseyin Özkan onuruna 1-3 Temmuz tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenen Uluslararası Judo Turnuvası’nda Ümitler kategorisi 63 kiloda 3’ncü olarak bronz madalya kazandı.  
  • ÖZNUR CÜRE:  1997 İstanbul doğumlu olan Cüre, Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği sporcusu. Geçirdiği trafik kazası sonucu belden aşağısı felç olan Öznur, paralimpik sporcu olarak spor hayatını sürdürüyor. 2022’de Dubai’de gerçekleşen Para Okçuluk Dünya Şampiyonası Makaralı Yay Kadın Çiftler kategorisinde takım arkadaşı ile birlikte dünya rekorunu kıran Cüre,  yarışmada sıralama atışları sonucunda 1.344 puanla dünya rekorunun yeni sahibi oldu.
  • KORAL BERKİN KUTLU: 2005 İstanbul doğumlu olan Berkin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusu. Bedensel engelli olan Berkin paralimpik müsabakalarında milli takım düzeyinde uluslararası yarışmalara katılıyor. Çifte dünya bronz madalya sahibi olan Berkin, bu yıl Portekiz’de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası erkekler serbest 100 m ve 200 m finalinde 2 bronz madalya kazandı.

Uedaş Logosunu Yeniledi

Previous article

Aksa Şarj’ın dijital hizmetiyle istasyon talebinde bulunmak çok kolay

Next article

You may also like

More in Enerji