EnerjiManşet

Enerji Alanında Sanayi Üretim Endeksi Yüzde 0,4 Azaldı

0
Enerji Alanında Sanayi Üretim Endeksi Yüzde 0,4 Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2021 Şubat ayının ve yıllık Sanayi Üretim Endeksi değerlerini içeren raporunu yayımladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından hazırlanan Şubat 2021 Sanayi Üretim Endeksi raporuna göre sanayi üretimi yıllık %8,8 arttı.

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2021 yılı Şubat ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %15,9 ve imalat sanayi sektörü endeksi %9,3 artarken, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %0,8 azaldı.

Sanayi üretimi aylık %0,1 arttı

Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2021 yılı Şubat ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre %2,3 azalırken, imalat sanayi sektörü endeksi %0,2 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %0,8 arttı.

Sanayi üretim endeksi değişim oranları (%), Şubat 2021

Açıklamalar

>> Yıllık değişimler, takvim etkisinden arındırılmış endeks değerlerinin bir önceki yılın aynı ayına göre değişimini ifade etmektedir.
>> Aylık değişimler, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış endeks değerlerinin bir önceki aya göre değişimini ifade etmektedir. 

Son 3 Yılın En Büyük Halka Arzı Aydem Yenilenebilir Enerji’den!

Previous article

Apple’ın 110’dan Fazla Tedarikçisi Yüzde 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçti

Next article

You may also like

More in Enerji