EnerjiGündemHidrokarbonManşetPetrol & Doğalgaz

Enerji Bakanı Fotoğraflarla Tuz Gölü Habitatı Sergisini Açtı

0
fatih-dönmez

BOTAŞ tarafından hazırlanan “Fotoğraflarla Tuz Gölü Habitatı” Sergisinin açılışı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapıldı.

Aksaray’ın Sultanhanı ilçesinde bulunan Sultanhanı Kervansarayı’nda BOTAŞ tarafından hazırlanan “Fotoğraflarla Tuz Gölü Habitatı” Sergisinin açılışı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in teşrifleri ile Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Botaş Genel Müdürü Burhan Özcan’ın katılımlarıyla 27.10.2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Bakan Dönmez‘in “Fotoğraflarla Tuz Gölü Habitatı” Sergisinin açılış konuşmasında, BOTAŞ’ın doğal yaşamın korunması için hayata geçirdiği projeleri yerinde görmek için Aksaray’a geldiklerini ifade etti. Tuz Gölü’ndeki tabiatın yeniden canlanmasına şahitlik edildiğini söyleyen Bakan Dönmez; Tuz Gölü’ndeki flamingoların sayılarının proje sayesinde arttığını, bölgenin başta flamingolar olmaz üzere birçok canlıya ev sahipliği yaptığını, sayıları neredeyse 3 binlere gerileyen flamingoların Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Projesi sonrası 25 binlere ulaştığını belirtti.BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan başta olmak üzere, tüm yetkili ve görevlilere teşekkür eden Dönmez serginin açılışını gerçekleştirdikten sonra fotoğrafları inceledi.

Sergimizi ziyaret edenler, Tuz Gölü Projemizi anlatan  hatıra panosunda “Fotoğraflarla Tuz Gölü Habitatı” hatıra fotoğrafı çektirerek bu anı ölümsüzleştiriyorlar.

Sergide ayrıca Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Projesi ve projenin çevreye olan katkılarını anlatan Türkçe ve İngilizce tanıtım broşürleri  dağıtıldı.

800 yıllık Sultanhanı Kervansarayı’nın tarihi atmosferinde, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Tuz Gölü Habitatının eşsiz güzelliklerini gözler önüne seren sergimiz, 31 Ekim 2020 tarihine kadar ziyarete açık kaldı.

AFAD’ın Yönlendirmesiyle Güvenli Bölgelere Elektrik Verildi

Previous article

“Fatih Aradı, Buldu. Şimdi de İlk Tespit Kuyusunu Kazacak”

Next article

You may also like

More in Enerji