EnerjiGündem

Enerji Bakanı ve Hazine Bakanı’ndan Sondaj Açıklaması

0
fatih

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sondaj gemileri ile ilgili açıklama yaptı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, geminin boğaz geçiş hazırlığı için Haydarpaşa Limanı’na yanaşacağını belirtti.

Gemi personelinin sağlığı için yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı gerekli tedbirlerin alındığını kaydeden Dönmez“Fatih’in teknik hazırlıklarının ardından yeni durağı Karadeniz olacak. Tüm mürettebatımıza başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının Akdeniz ve Karadeniz’de sondaj yapmak için kullandığı 229 metre uzunluğunda ve 51 bin 283 groston ağırlığındaki sondaj gemisi Fatih, sabah erken saatlerde Yenikapı açıklarına demir atmıştı.

Enerjide dışa bağımlılığı sonlandıracağız…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da aynı konu ile ilgili resmi sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı:“Her alanda tarihi atılımların ve büyük ideallerin gayretindeyiz. Cari açığa darbe vuracak, enerjide dışa bağımlılığı sonlandıracak keşiflerin arefesindeyiz. 3 sondaj, 2 sismik gemimizle milletimizin haklarını koruma, ülkemizin zenginliğini artırma mücadelemizi sürdüreceğiz.”

EPDK: Kıyasen Fatura Belli Bölgeler İçin Geçerli Olacak

Previous article

Türkiye 2030 Elektrikli Ulaşım Yol Haritası Çalıştayı Yapıldı

Next article

You may also like

More in Enerji