EnerjiGündemManşet

Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği, Konferans Düzenliyor

0
erraa

EPDK, kuruluşundan beri üye olduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), yıldönümüne özel video konferans düzenliyor.

Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA); Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu, Kuzey ve Güney Amerika’daki bağımsız enerji düzenleyici kurumların bir araya gelmesiyle oluşan kurumlar arası ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş. ERRA bugün dünyanın tüm bölgelerinden üyelere sahip ve bu geniş coğrafi kapsayıcılığı ERRA’yı gerçek anlamda bir küresel enerji düzenleyicileri birliği haline getiriyor.

Bugün itibarıyla ERRA’da 31 kurum tam üye ve 10 kurum ise ortak üye olarak yer alıyor. 11 Aralık 2000’de Bükreş’te yapılan genel kurul ile ana statüsü belirlenen Birliğin sekretaryası faaliyetlerini Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yürütüyor. ERRA’nın ana hedefi; üyelerinin ülkelerinde enerji düzenlemelerinin geliştirilmesi, üyelerinin gelişiminin desteklenmesi ve üyeleri arasında işbirliğinin artırılması.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), kuruluşundan beri üye olduğu ERRA’ya büyük katkı sağladı. 10 Mayıs 2016’da Varşova’da yapılan Genel Kurul’da EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, ERRA Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve bu görevini 17 Eylül 2020 tarihine kadar sürdürdü. 17 Eylül 2020 tarihinden itibaren ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi Ahmet Çağrı Çiçek Yönetim Kurulu Üyesi sıfatıyla ülkemizi temsil ediyor.

EPDK, ERRA’nın faaliyetlerine yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra komiteler ve çalışma gruplarında da öteden beri aktif katkı sağlamakta ve yön veriyor. 2020 yılında yeniden yapılandırılan komitelerden Doğal Gaz Piyasaları ve Ekonomik Düzenleme Komitesi Başkanlığına EPDK Grup Başkanı Mehmet Kürkçü; Yenilenebilir Enerji Komitesi Başkan Yardımcılığına EPDK Grup Başkanı Dr. Mustafa Çelebi getirildi.

11 Aralık Cuma günü ERRA’nın kuruluş yıldönümü sebebiyle düzenlenecek video konferansı izlemek için buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

EPDK Duyurdu: YEKDEM Başvuru Sistemi Tekrar Açıldı

Previous article

2021 Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Asgari Ücreti: 5750 TL

Next article

You may also like

More in Enerji