ElektrikEnerjiGündemManşet

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile Gürcistan İş Birliği Yaptı

0
gurcıstan

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Gürcistan’ın önde gelen isimleri ile bir araya geldi.

Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı David Tvalabeishvili, Gürcistan Enerji ve Su Hizmetleri Düzenleme Kurumu Davit Narmania ve Gürcistan Enerji Borsası Genel Müdürü Irina Milorava ile beraberindeki heyet Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunu (EPDK) ziyaret etti.

Görüşmede EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz; Gürcistan ve Türkiye arasındaki mevcut elektrik enterkoneksiyon kapasitesinin önemine değinirken, Gürcistan’ın organize toptan satış piyasası oluşturulması çalışmalarına olan desteğini ifade etti. EPDK’nın yaptığı düzenlemelerle örnek teşkil ettiğini ifade eden Yılmaz“Gürcistan ile tecrübelerimizi paylaşmaktan büyük memnuniyet duyacağız. EPDK olarak bu işbirliğini geliştirmek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı David Tvalabeishvili de yaptığı konuşmada EPDK’ya verdiği destek için teşekkür ederek özellikle Gürcistan’ın organize toptan satış piyasasının oluşturulması sürecinde sağlanacak işbirliğinin kendileri için yol gösterici olacağını ifade etti. Görüşmenin ardından Gürcistan heyetine EPDK yetkilileri tarafından Türkiye elektrik piyasasının genel yapısı ve organize toptan satış piyasaları ile son kaynak tedarik tarifeleri ile ilgili sunum yapıldı. Toplantıya katılan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu da EPİAŞ’ın faaliyetleri ile ilgili bir sunum paylaştı.

EPDK: Faturalara İlave Bedel Yansıtılması Söz Konusu Değil

Previous article

Enerji Bakanı, Ertuğrul Gazi’nin Türkiye’ye Ulaştığını Bildirdi

Next article

You may also like

More in Elektrik