ElektrikEnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Enerji Verimliliği Projesi Performans Sigorta Güvencesi KOTRA’dan!

0
verimlilik

Kamu ve özel sektöre ait bina ve tesislerde enerji verimliliği performans hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla uygulanacak Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) artık Kotra’nın sigorta güvencesinde…

KOTRA SigortaEnerji Hizmet Şirketleri’nin (ESCO-Energy Service Company) ve Enerji Verimliliği Danışmanlığı Şirketleri‘nin (EVD) uyguladıkları projelerdeki riskler için özel olarak tasarlanmış sigorta poliçelerini sektörün hizmetine sunmaktadır.

EVD ve ESCO firmaları, kamu ve özel sektörle yaptıkları sözleşmelerde ağır bir mali yükün ve yüksek tutarlı sorumlulukların altına girmektedir. Bu risklerin sigorta poliçeleri ile güvence altına alınması, yatırımcıların projeye güven duymasını ve EVD/ESCO firmalarının yaşayabilecekleri hasarlardan sonra faaliyetlerine aynı finansal istikrarla devam edebilmelerini sağlamaktadır.

Özellikle verimlilik arttırıcı proje kapsamında taahhüt edilen performansa sigorta güvencesi sunulması ile proje fonlaması için finansman şirketlerinde pozitif etki yaratılmakta ve bilhassa yatırımcıların yatırım yapma iştahını artırmaktadır.

Enerji Verimliliği Sektör Paydaşlarına ve Yatırımcılarımıza Hayırlı Uğurlu Olmasını Dileriz.

Bilgi İçin–> Osman TÜKEN  – Mail: osman.tuken@kotrasigorta.com.tr – info@kotrasigorta.com.tr

Sigorta Hizmet Detayı İçin: https://www.kotrasigorta.com.tr/enerji-verimliligi-projesi-performans-ve-sorumluluk-sigortasi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mauritius Ticaret Bankası’ndan Yüzer LNG Santraline 60 Milyon Dolarlık Fon

Previous article

‘Yeşil Mutabakat’ Yeşil ve Daha Temiz Bir Dünya Vadediyor

Next article

You may also like

More in Elektrik