ElektrikEnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

Enerji Verimliliği Projesi Performans Sigorta Güvencesi KOTRA’dan!

0
kotra

Kamu ve özel sektöre ait bina ve tesislerde enerji verimliliği performans hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla uygulanacak Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) artık Kotra’nın sigorta güvencesinde…

KOTRA SigortaEnerji Hizmet Şirketleri’nin (ESCO-Energy Service Company) ve Enerji Verimliliği Danışmanlığı Şirketleri‘nin (EVD) uyguladıkları projelerdeki riskler için özel olarak tasarlanmış sigorta poliçelerini sektörün hizmetine sunmaktadır.

EVD ve ESCO firmaları, kamu ve özel sektörle yaptıkları sözleşmelerde ağır bir mali yükün ve yüksek tutarlı sorumlulukların altına girmektedir. Bu risklerin sigorta poliçeleri ile güvence altına alınması, yatırımcıların projeye güven duymasını ve EVD/ESCO firmalarının yaşayabilecekleri hasarlardan sonra faaliyetlerine aynı finansal istikrarla devam edebilmelerini sağlamaktadır.

Özellikle verimlilik arttırıcı proje kapsamında taahhüt edilen performansa sigorta güvencesi sunulması ile proje fonlaması için finansman şirketlerinde pozitif etki yaratılmakta ve bilhassa yatırımcıların yatırım yapma iştahını artırmaktadır.

Enerji Verimliliği Sektör Paydaşlarına ve Yatırımcılarımıza Hayırlı Uğurlu Olmasını Dileriz.

Bilgi İçin–> Osman TÜKEN  – Mail: osman.tuken@kotrasigorta.com.tr – info@kotrasigorta.com.tr

Sigorta Hizmet Detayı İçin: https://www.kotrasigorta.com.tr/enerji-verimliligi-projesi-performans-ve-sorumluluk-sigortasi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Geleceği Öngören Teknoloji ile Türkiye’deki Sanayiciler Hep Bir Adım Önde!

Previous article

Dünya’da ve Türkiye’deki Şehirlerde Yenilenebilir Enerji Kullanım Durumu

Next article

You may also like

More in Elektrik