Elektrik

ENERJİSA 14 İlde Planlı Elektrik Kesintilerini İleri Tarihe Erteledi

0

Enerjisa elektrik dağıtım şirketleri AYEDAŞ, Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ faaliyet alanlarındaki 14 ilde planlı kesintilerini erteledi

Türkiye’de 3 dağıtım bölgesindeki 21 milyonu aşkın kullanıcıya elektrik dağıtımından sorumlu Enerjisa, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede sorumluluk alarak evlerinde kalan müşterilerinin planlı elektrik kesintisi yaşamaması amacıyla bazı çalışmalarına ara verdi.

Böylece, AYEDAŞ bölgesindeki İstanbul Anadolu Yakası, Başkent EDAŞ bölgesindeki Ankara, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Çankırı ve Kırıkkale ile Toroslar EDAŞ bölgesindeki Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Osmaniye ve Kilis’te gerçekleştirilmesi planlanan elektrik kesintileri ertelendi.

Sorumluluk bilinciyle evlerinde kalan vatandaşların, elektrik ve elektriğe bağlı hizmetlerinin mümkün olduğunca aksamaması amaçlanıyor

“Acil durumlar ile yeni abone bağlantılarına yönelik kesintiler dışındaki planlı kesintiler duraklatılacak. Ekiplerimiz, tüm önleyici tedbirleri alarak olası arızaları engellemek veya en kısa sürede gidermek amacıyla 7/24 sahada olacak.”

TÜV AUSTRIA TURK ve Tecnatom, Nükleer Enerjide Güçlerini Birleştirdi

Previous article

‘Yağmur Suyu Hasadı’ Projesiyle Hasat Edilen Yağmur Suyu 360 Ton Oldu

Next article

You may also like

More in Elektrik