EnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

Enerjisa Öğrencilere Enerji Verimliliği Eğitimi Verdi

0

Enerjisa dağıtım şirketleri Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ, 7-30 Nisan tarihlerinde, ‘Enerjimi Koruyorum’ Projesi kapsamında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin ve Kastamonu’da 6 bin 100 öğrenciye enerji verimliliği konusunda eğitim verdi. Enerjisa çalışanlarından 50 gönüllü personel eğitim çalışmalarında yer aldı.

“Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” sloganı ile 2010’dan bu yana devam eden proje kapsamında bugüne kadar 380 gönüllü çalışanın verdiği eğitimler ile 580 okulda 250 binden fazla ilkokul öğrencisi enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilgilendirildi.

Aynı zamanda, proje kapsamında www.enerjimikoruyorum.org websitesini ziyaret eden çocuklar, onlara özel hazırlanmış animasyon ve seslendirmeler sayesinde dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgileri ve sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini oyun eşliğinde keyifle öğrenebiliyor.
Enerjisa, “Enerjini Koru” tasarruf kampanyasına çocuklar için hazırlanan Enerjimi Koruyorum mobil oyunu ile de devam ediyor. Enerjisa’nın çizgi karakteri Pozitip ile eğlenceli bir oyunun kahramanı olan çocuklar, enerji verimliliğini öğreniyorlar. Enerjisa’nın yaptığı bu çalışmalar ile çocuklar “Dünyanın enerjisini ben koruyorum!” diyor ve sürdürülebilir büyümenin küçük elçileri oluyor.
Türkiye’de 14 ilde 9.2 milyon müşteriye ulaşarak yaklaşık 20 milyonu aşkın kullanıcıya dağıtım hizmeti sağlıyan Enerjisa’nın bu sosyal sorumluluk projesi, 2015 yılında, JCI’ın düzenlediği sosyal sorumluluk projeleri yarışmasında ‘En İyi KSS Projesi Ödülü’nü aldı ve 2016 Stevie Ödülleri programında ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’ne layık görüldü.

Enerji Verimliliği Derneği Başkanından Sabit Saat Açıklaması

Previous article

Akfen Yenilenebilir Enerji’ye EMEA Finance’dan “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi RES Finansmanı” Ödülü

Next article

You may also like

More in Enerji