EnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

Enerjisa Enerji’ Ye Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik Alanında 3 Uluslararası Ödül

0
Enerjisa Enerji’ ye Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik alanında 3 Uluslararası Ödül

Enerjisa Enerji’nin Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Üniversitesi desteği ile yürütülen  ‘’ SENTRUM ‘’ ve yine Enerjisa Enerji’ nin Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında uygulamaya koyduğu ‘’ KOZALAK’’ projeleri Communitas Awards’ ın ‘’Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik ‘’   kategorisinden toplam 3 ödüle layık görüldü. 

İş stratejisinin temelinde sürdürülebilirlik olan Türkiye’nin lider elektrik dağıtım ve perakende satış şirketi Enerjisa Enerji, sosyal sorumlulukta topluma en duyarlı projelerin rekabet ettiği uluslararası Communitas Awards’ ın “Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik” kategorisinin Etik ve Çevresel Sorumluluk dalında toplam 3 ödüle layık görülerek Türkiye’den en çok ödül alan şirket oldu.

Enerjisa Enerji, UNDP ve Sabancı Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Sürdürülebilir Enerji Temelli Turizm Uygulama Merkezi (SENTRUM )  sosyal sorumluluk alanında uluslararası ilgi görmeye devam ediyor. SENTRUM ile Enerjisa Enerji Communitas Awards’ın ‘’Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik ‘’  kategorisinin Etik ve Çevresel Sorumluluk dalının Lider ve Yeşil Girişim projesi olarak seçildi ve 2 ödüle layık görüldü.

Communitas Awards’ ın Enerjisa Enerji’ yi ödüllendirdiği bir diğer proje ise ‘’KOZALAK ‘’ oldu. Enerjisa Enerji’ nin Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında hayata geçirdiği projelerden biri olan KOZALAK ise Communitas Awards’ ın ‘’Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik ‘’  kategorisinin Etik ve Çevresel Sorumluluk dalının Sürdürülebilirlik alanında en iyisi olarak seçildi.

Uluslararası Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği’nin (AMCP), 12 yıldır aralıksız düzenlediği Communitas Awards ödül programı Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk dünyasının küresel bazda en saygın ödül organizasyonları arasında yer alıyor

Odaklandığımız temel amaç değer ve pozitif etki yaratmak

Enerjisa’nın Sürdürülebilirlik stratejisini çok yakın bir tarihte gözden geçirdiklerini ve daha kapsamlı ve bütüncül bir yapıya dönüştürdüklerini söyleyen Enerjisa Enerji Kurumsal Yetkinlikler ve Sürdürülebilir Bölüm Başkanı Ebru Taşçıoğlu; “ Sürdürülebilirlik, günden güne kendini yenileyen, bu sebeple de çok sıkı takip gerektiren bir saha. Biz de Enerjisa olarak, Türkiye’de enerji gibi stratejik öneme sahip bir sektörde hizmet veriyor olmanın bilinciyle, stratejilerimizi sürekli gözden geçiriyoruz. Ayrıca bu sorumluluğun bilincinde, sürdürülebilirlik yaklaşımımızı merkezi ve bütünsel bir bakış açısı ile değer yaratacak bir rehber olarak görüyoruz. Bu doğrultuda odaklandığımız üç temel etki alanımız var: Gezegen için Etki, Toplum için Etki ve Etki Odaklı İş Modeli.

Bu doğrultuda odaklandığımız temel amaç değer ve pozitif etki yaratmak.  

Tam bu noktada Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk dünyasının küresel bazda en saygın ödül organizasyonları arasında yer alan Communitas Awards’dan 3 ödül ile dönmüş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşarken, hayata geçirdiğimiz SENTRUM ve KOZALAK ile etki odaklı sürdürülebilirlik yaklaşımımızın ne kadar doğru yolda ilerlediğini görmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Projelerin hayata geçirilmesi esnasında gerek fikir aşamasında gerek sahada emek veren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.’’

Zorlu Enerji’den Global Büyüme

Previous article

Türkiye’de Toplumun %56’sı Enerjide Dışa Bağımlılığa Çözümü Yenilenebilir Enerjide Görüyor

Next article

You may also like

More in Enerji