ElektrikEnerjiGündemManşet

EPDK’nın Elektrik Piyasası Mevzuat Değişikliği Taslakları Görüşe Açıldı

0
epdk-nin-elektrik-piyasasi-mevzuat-degisikligi-taslaklari-goruse-acildi

Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği’nde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen EPDK’nın internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açıldı. Elektrik piyasasına yönelik değişiklikler öngören taslaklar arasında, Yenilenebilir Enerji Kaynak Belgesi, Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği ve Lisanssız Elektrik Üretimi gibi düzenlemeler yer alıyor.

EPDK’nın resmi web sitesinde yayınlanan duyuru şöyle:

Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği‘nde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021’e kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdresges@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

EK: Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği’nde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epddagitim@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığı’na göndermeleri gerekmektedir.

EK: Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği‘nde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

EK: Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği değişiklik taslağı

Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdlisanssiz@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

EK: Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği değişiklik taslağı

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelikte değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdyekdem@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

EK: Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelik değişikliği taslağı

Elektrik Şebeke Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığı’na göndermeleri gerekmektedir.

EK: Elektrik Şebeke Yönetmeliği değişiklik taslağı

Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslarda değişiklik öngören taslak, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin değişiklik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

EK: Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar değişiklik taslağı

Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği taslağı, ilgililerin görüşlerinin alınmasını teminen Kurumumuz internet sayfasında 15 (on beş) gün süreyle görüşe açılmıştır. İlgililerin söz konusu Yönetmelik taslağı hakkındaki görüş ve önerilerini, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen 9 Şubat 2021 tarihine kadar Görüş Bildirim Formu kullanılarak (MS Word formatında) epdotsp@epdk.gov.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığı’na göndermeleri gerekmektedir.

EK: Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği Taslağı

EK: Genel Gerekçe

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

EPDK’nın Duyurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN>>>

‘Kamu Binalarında Enerji Verimliliği (KABEV) Projesi’ İş Ortakları Belli Oldu

Previous article

‘Dumlupınar GES’in Yapımı Olumsuz Hava Koşullarına Rağmen Sürüyor

Next article

You may also like

More in Elektrik