EnerjiGündemManşet

EPİAŞ ‘Türkiye’nin En Büyük 2’inci Şirketi’ Unvanını Korudu

0
epias-turkiyenin-en-buyuk-2inci-sirketi-unvanini-korudu

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği “Fortune 500 Türkiye Araştırması”nın 2019 sonuçlarına göre EPİAŞ (Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.) “Türkiye’nin En Büyük 2’inci Şirketi” unvanını korudu.

Bu yıl 13’üncüsü açıklanan finansal kurumlar ve holding dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye listesinde ikinci sırada yer alan EPİAŞ bu sene gösterdiği performansla listenin başını her yıl daha da fazla zorluyor. 2016 yılından günümüze listedeki yerini koruyan EPİAŞ 87,9 milyar TL net satış geliri ile her yıl Türkiye’nin En Büyük Şirketi olma yolunda hızla ilerliyor.

EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu araştırma sonuçlarına yönelik ise “EPİAŞ olarak bu yıl kuruluşumuzun ardından birçok başarıya imza attığımız 5 yılı geride bıraktık. Ülkemizin bölgesel enerji ticaret merkezi olmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizde büyük bir özveriyle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte çabalarımızın Fortune 500 Türkiye gibi araştırmalarda karşılığını buluyor olması bizlere mutluluk veriyor. Başarılarımızda rolü olan başta piyasa katılımcılarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Petrol Fiyatları Varil Başına 43,73 Dolar

Previous article

Shell Eco-Marathon Avrupa’ya Türk Gençleri Damga Vurdu

Next article

You may also like

More in Enerji