EnerjiManşet

EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yeniden ‘Abdullah Tancan’ Oldu

0
EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yeniden ‘Abdullah Tancan’ Oldu

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan seçildi. EPİAŞ genel merkezinde düzenlenen 5’inci Olağan Genel Kurul’da 2019 yılına ilişkin mali konular da görüşüldü.

Genel kurulda EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliğiyle yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan seçildi.

Tancan, toplantıda yaptığı konuşmada, genel kurulun Türkiye, sektör ve şirket için hayırlı olmasını temenni ederek, “Yapmış olduğumuz tüm düzenlemeler ve faaliyetlerde mümkün olduğunca önceden maksimum bilgilendirme yapmak, hissedarlarımızın ve sektör temsilcilerimizin görüş ve önerilerini almak ve olgunlaştırmak suretiyle hareket eden bir anlayışımız söz konusu. Bundan sonraki dönemlerde de aynı anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

2019 yılı piyasa verilerini ve bu yıla ilişkin gelir-gider öngörülerini paylaşan Türkoğlu, bu yıl 177 milyon lira gelir elde etmeyi hedeflediklerini ve 130 milyon lira da gider beklentilerinin olduğunu dile getirdi.

Vadeli Gaz Piyasası için de çalışmaların başladığına dikkati çeken Türkoğlu, “2021’in sonuna doğru Vadeli Gaz Piyasası‘nı da açacağız.” ifadesini kullanırken Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi’ne yönelik çalışmalara da başladıklarını dile getirerek,2021 yılının ortasında da yeşil sertifikayı da belgelendirerek veriyor olacağız, bunun da piyasasını oluşturmuş olacağız. Ayrıca, YEK-G SistemiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’mızın duyurduğu Yeşil Tarife’ye (YETA) de bir altyapı olacak.” ifadelerini kullandı.

‘IEA’ Küresel Petrol Talebi Daralma Tahminini Yükseltti

Previous article

Madencilik’te İlk Sanal Ticaret Heyeti Buluşması Hindistan’a Yapılıyor

Next article

You may also like

More in Enerji