ElektrikEnerjiGündem

Evde Enerji Maliyetlerini Azaltmak İçin Ne Yapabiliriz?

0

Avustralyalılar koronavirüs sebebiyle evde bol vakit geçirdiklerinden enerji tüketimlerinin de arttığını gördü. Bu tüketimden en az etkilenmenin yolu da güneş enerjisinden faydalanmak

Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla tüm dünya evlerinde daha fazla zaman harcıyor. Yapılan araştırmalara göre de son dönemde ortalama %30 daha fazla elektrik tüketimi gözlendi. Avustralyalılar kendi evlerinde daha fazla zaman harcadıkça maliyetleri düşürmek için güneş enerjisinin faydalarından yararlanıyorlar.

Güneş enerjisini kullanan vatandaşların uzun vadede faturalarından önemli miktarda para kesiyor. Kış aylarının da geçmesi dolayısıyla güneşten enerji üretiminin artacağı da muhtemel. Böylece tükettikleri enerjiden en az maddi zararı güneş enerjisi kullananlar görecek.

Güneşsiz hanehalkları, 2020’de faturalar üzerinde hala oldukça fazla para ödemeyi bekleyebilirler. Şimdi panellere ve pil depolama sistemlerine yatırım yapmak için en iyi zamanlardan biri.

Bunu kış gelmeden önce tam teçhizatla yapmak, evinizin her yıl faturalarda yaşadığımız mevsimsel dalgalanmalara hazır olmasını da sağlayacaktır. Bu süre zarfında hala kilitleneceğimiz veya en azından hala evden sık sık çalışacağımız bir gerçek olduğundan, bu Avustralyalılar için bir öncelik olmaya devam ediyor.

Sanayi Bakanından OSB’lerde Yeni Düzenleme Açıklaması

Previous article

EPDK Hastanelerin Yakıt İhtiyaçları İçin DMO’ya Yetki Verdi

Next article

You may also like

More in Elektrik