HidrokarbonPetrol & Doğalgaz

ExxonMobil Kıbrıs Sularındaki Gaz Sondaj Çalışmalarını Erteledi

0

Amerikan enerji şirketi Exxonmobil, Güney Kıbrıs’ın ruhsat verdiği 10. parseldeki sondaj çalışmalarını koronavirüs salgını nedeniyle erteledi 

Amerikan enerji şirketi Exxonmobil, Güney Kıbrıs’ın ruhsat verdiği 10. parseldeki sondaj çalışmalarını koronavirüs salgını nedeniyle erteledi. Güney Kıbrıs basınında yer alan haberlere göre, Amerikan enerji şirketi Exxonmobil, bu yıl gerçekleştirmeyi planladığı Doğu Akdeniz’deki petrol ve petrol sondaj çalışmalarını koronavirüs salgını nedeniyle erteledi. Buna göre ExxonMobil, Güney Kıbrıs’ın tek yanlı ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde bulunan 10. Blok’ta yapmayı planladığı doğrulama sondajını Eylül 2021’e kadar erteledi.

Habere göre, ExxonMobil geçtiğimiz hafta Güney Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetine, şirketin koronavirüs küresel salgını ve operasyonel zorluklar nedeniyle iki hedefe yönelik sondaj yapılmasının ertelendiğini bildiren bir mektup yazdı.ExxonMobil, geçen yıl ertelenen iki kuyudan biri olan 10. bloktaki Glaucus-1‘in 142-227 milyar metreküp arasında doğalgaz içerdiğinin tahmin edildiğini açıklamıştı.10. Parselde ExonMobil’in %60 ve Katarlı Qatar Petroleum’un %40 hissesi bulunuyor.

Avrupa’nın En Büyük HES’i Siirt’te Enerji Üretmeye Başlıyor

Previous article

Novatek’in LNG Satışları Yüzde 28 Düştü

Next article

You may also like

More in Hidrokarbon