Güneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Facebook’tan 806 MW’lık Yenilenebilir Enerji Anlaşması

0
Facebook’tan 806 MW’lık Yenilenebilir Enerji Anlaşması

Facebook, % 100 yenilenebilir enerjiden güç alma yolunda İrlanda ve ABD’deki projelerle 806 MW’lık yeni güneş ve rüzgar kapasitesi için sözleşmeler imzaladı.

Facebook; Utah, Ohio, Illinois, Tennessee ve İrlanda’daki projeler ile 806 MW güneş ve rüzgar enerjisi satın almak için sözleşmeler imzaladı. Tüm sözleşmeler, bu yılın sonuna kadar % 100 yenilenebilir enerjiden güç alma hedefini destekleyecek.

Coğrafik olarak çeşitlilik gösteren bu projeler ile Facebook, yelpazeini daha da genişletiyor. Facebook yenilenebilir enerji projeleri sözleşmelerini Brookfield Yenilenebilir Ortakları, DE Shaw Yenilenebilir Yatırımlar ve Apex Temiz Enerji ile imzaladı.

Facebook yenilenebilir enerji kapasitesini 6 GW’a çıkarıyor…

Facebook bugüne kadar 5 GW’den fazla yenilenebilir enerji için anlaşma sağladı (şu anda 2 GW çalışıyor). Şirket, bu yılın sonuna kadar 1,5 GW’lık bir rüzgar ve güneş enerjisinin daha devreye girmesini bekliyor.

Facebook, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dizi önemli güneş enerjisi projesine yatırım yaptı. New Mexico’da, Los Lunas veri merkezini beslemek için iki projeye yayılmış 100 MW’a sahip oldu. Ayrıca, Alabama, Huntsville’deki veri merkezini desteklemek için toplam 377 MW’lık iki güneş enerjisi projesinde Tennessee Valley Authority (TVA) ile ortaklık kurdu.

TÜBİTAK’ın 7 Yeni Kritik Altyapısının Açılışı Yapıldı

Previous article

Yusufeli Barajı ve HES, Yıllık 1888 GWh Enerji Üretecek

Next article

You may also like