ElektrikGenelGündem

Fatih’te Bir Evde 4 Kardeşin Cesedi Bulundu

0

Fatih’te Bir Evde 2’si Kadın 4 Kardeşin Cesedi Bulundu

Alınan bilgiye göre, Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki bir evde yaşayan 4 kardeşe ulaşamayan yakınlarının ihbarı üzerine, polis ekipleri söz konusu eve gitti. Kapının üstünde “Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin.” notuyla karşılaşan polis ekipleri, kilitli kapıyı açıp içeri girdi.

Ekipler, evde hareketsiz yatan Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Y. (56) isimli 4 kardeşin hayatını kaybettiğini belirledi.

Polis ekipleri, kapıdaki not ve evdeki koku nedeniyle ortamda kimyasal madde olması ihtimaline karşın, AFAD ekiplerine bilgi verdi.

AFAD ve polis ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri sürerken, 6 Kasım 2019 Sabah saatlerinde ödenmemiş faturalar nedeniyle ve yasal prosedür gereği elektriği kesmek üzere olay yerine gelen CK Enerji Boğaziçi Elektrik ekipleri olaydan haberdar olduktan sonra evin elektriğini tekrar açtı.

Konuya ilişkin basın açıklaması yayınlayan CK Enerji Boğaziçi Elektrik olaydan üzüntü duyduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

Öncelikle; 6 Kasım gecesi İstanbul Fatih’te 4 kişinin bir konutta ölü bulunması ile ilgili olaydan büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtir ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.
Acı bir tesadüftür ki tüm bildirimlere rağmen ödenmemiş 3 elektrik faturası bulunan ve
aboneliğin olayda hayatını kaybedenlerin adına olmadığı dairenin elektriğinin kesilme işlemi de yasal düzenlemeler çerçevesinde bu sabah saat 9 sularında gerçekleşmiştir. Belirttiğimiz gibi aboneliğin olayda hayatını kaybedenlerin adına olmaması nedeniyle gece yaşanan gelişmelerle ilgili herhangi bir bilgisi olmayan ekiplerimiz, sabah erken saatlerde yasal prosedürler çerçevesinde görevini yaparak binadan ayrılmıştır. Ancak olayın öğrenilmesinin hemen ardından bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına kesme işlemi iptal edilmiş olup, daireye yeniden elektrik verilmiştir.
Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre borcunu ödemeyen elektrik abonelerine en az 10 günlük süre tanınmakta ve akabinde ödeme yapılmaması halinde enerjinin kesilmesi süreci başlatılmaktadır. Söz konusu konutla ilgili olarak kurumumuz tarafından borcun ödenmesi için 1 aya ulaşan bir esneklik de sağlanmış bulunmaktadır.
Yaşanan elim olay nedeniyle üzüntülerimizi bir kez daha paylaşır durumu bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla,
CK Enerji Boğaziçi Elektrik

SolarVizyon Konferansının İkincisi 25 Ekim’de İzmir’de Düzenlendi

Previous article

Aksa Çoruh Elektrik 2019 Tüketim Rakamlarını Açıkladı

Next article

You may also like

More in Elektrik