Yenilenebilir Enerji

“FETÖ, enerji sektöründen tamamen temizlenecek”

0
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, kriptolu ya da açık FETÖ’ye destek veren enerji sektöründeki tüm şirketlerle izin iptali de dahil mücadele edileceğini söyledi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasının ortaya çıkmasının ardından FETÖ’nün enerji sektöründen de tamamen temizlenmesi için harekete geçildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptığı açıklamada, FETÖ’ye destek veren “kriptolu ya da açık” enerji sektöründe tüm şirketlerle mücadele edileceğini, bu çerçevede yapılan çalışmalar olduğunu söyledi. Yılmaz, FETÖ’ye doğrudan ya da dolaylı destek veren şirketlerin lisansını iptal edecekleri mesajını verdi.

Yılmaz, EPDK’nın daha önce paralel yapı ile mücadele kapsamında görevden uzaklaştırdıkları personelin bulunduğunu anımsatarak “Mücadelede, yeni bir düzeye geçildi. Onlarla ifade edilecek biçimde yeni görevden almalar olacak. Gereken her şey yapılacak, çok yakında duyarsınız” diye konuştu. Yılmaz, EPDK’nın yapacağı çalışmalarda son derece titiz olacağını belirterek “Hukuksal titizlikle bu süreçler yönetilecek ve sonuçlandırılacak” dedi.

EPDK’daki 23 Casus Fetö’cü Hakkında Soruşturma

Next article

You may also like