ElektrikEnerjiHidrokarbonPetrol & Doğalgaz

“Fiziksel Teslimatlı Vadeli Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları”

0
Ahmet-Turkoglu

EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, Enerji Uzmanları Derneği tarafından çıkartılan Uzman Gözüyle Enerji Dergisine röportaj verdi

Enerji sektörünün önde gelen derneklerinden Enerji Uzmanları Derneği tarafından çıkartılan Uzman Gözüyle Enerji Dergisi’nin bu sayısında EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu ile röportaj gerçekleştirdi.

Ahmet Türkoğlu, röportaja kendi hayatından başlayarak EPİAŞ hakkında bilgi verdi.

TürkoğluEPİAŞ olarak enerji piyasalarımızın dünyanın gelişmiş piyasaları ile aynı ürünlere sahip olması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mevcut spot ürünlerimizin yanına fiziksel teslimatlı vadeli elektrik ve doğal gaz piyasalarını da önümüzdeki iki sene içinde ilave etmiş olacağız. Türkiye hızla kalkınan, ihracatı artan bir ülke, hem Paris İklim Anlaşmasından gelen karbon salınımlarını azaltma hem de ülkemiz insanına daha sağlıklı ve doğayla uyumlu enerji sunumunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ciddi çalışmalar yapıyor.” dedi.

EPİAŞ’ın gelecekteki projelerine yönelik de konuşan Türkoğlu, Vadeli Elektrik Piyasası, Vadeli Doğal Gaz Piyasası ve Yeşil Sertifika uygulamaları ile ilgili çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade etti. TürkoğluEPİAŞ’ın çalışmalarını ülkemizin 2023 vizyonu ve enerji politikaları doğrultusunda Türkiye’nin bölgesel enerji ticaret merkezi olma yolunda atılan adımlara katkı sağlamak amacıyla, Millî Enerji ve Maden Strateji Belgesinde açıklanan politika ve stratejilerle uyumlu bir şekilde önümüzdeki yıllarda da yeni başarılara imza atmaya devam edeceğinin altını çizdi.

G20 Ülkeleri Fosil Yakıtlara Yıllık 77 Milyar Dolar Harcıyor

Previous article

İBB Başkanı İmamoğlu, IRENEC Konferansında Konuştu

Next article

You may also like

More in Elektrik