ElektrikEnerjiGündemManşet

Fransız Enerji Tasarrufuna Ülkenin Sembolleriyle Devam Ediyor: Versay Ve Louvre Işıklarını Kapatıyor

0
Versay ve Louvre ışıklarını kapatıyor

Enerji kriziyle mücadele eden Avrupa ülkelerinden yeni önlemler geliyor. Fransa ülkenin simgesi Eyfel Kulesi’nden sonra Versay Şatosu ve Louvre Müzesi için de tasarruf kararı aldı: Işıklar erken kapatılacak

Bu kış dönem dönem yaşanacak elektrik kesintilerine hazırlanan Fransa, enerji kriziyle mücadele ve tasarruf planlarını ülkenin sembol yapılarıyla bir bir hayata geçiriyor. Ülkenin sembollerinden Eyfel Kulesi’nin ışıklarının 23.45’te söndürme kararı alan Fransa benzer bir uygulamayı Louvre Müzesi ve Versay Şatosu’nda için hayata geçiriyor.

Kültür Bakanı Rima Abdul Malak, yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen Louvre Müzesi ve Versay Şatosu’nda ülke genelinde başlatılan enerji tasarrufu kampanyasında “vatandaşları duyarlı kılmak adına elektrikle aydınlatma süresinin kısaltıldığını duyurdu.

Buna göre Louvre Müzesi önündeki piramidi aydınlatan ışıklar, sabah saat 01.00 yerine akşam 23.00’te söndürülecek. Yine Versay Şatosu’nun ışıklarının akşam 23:00 yerine 22.00’de kapatılacağını aktaran Kültür Bakanı, “Kamuoyunu duyarlı kılmak için semboller önemli” dedi. Bakan Malak, kültürel etkinliklerin yapıldığı sinema, tiyatro, konser salonlarında da bu tür önlemlerin alınması çağrısında bulundu.

Belçika Hükümeti Ailelere Enerji Yardımında Bulunacak

Previous article

Avrupa’da Enerji Paniği! Tedbirler Peş Peşe Açıklanıyor…

Next article

You may also like

More in Elektrik