ElektrikEnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Enerjisini Temiz Enerji’den Alacak!

0
gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 yıl önce hazırlanmış olan İklim Master Planı kapsamında 1’inci etapta faaliyete alınan güneş ve biyogaz enerji santralleriyle sonrası belediye kentin tüm enerjisini yenilenebilir enerjiden sağlamayı hedefliyor.

Çalışmalar çerçevesinde Bağlarbaşı’nda 2 güneş santrali ile yılda 3 milyon 400 bin kWh enerji üretimi gerçekleştirmeyi hedefleyen belediye, yılda 1.500 ton CO2 emisyonunu azaltmış olacak.

Oğuzeli ilçesi‘nde faaliyete geçirilen Biyogaz Enerji Santrali de hayvansal atıklardan enerji ve yüksek kaliteli gübreyi ekonomiye kazandırıyor.

Ayrıca gelecek yıl içinde kurulacak olan 18 MW’lık güneş enerji santraliyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yılda yaklaşık 25 milyon 500 bin kWh üretim yapmayı planlarken Engelsiz Yaşam Merkezi’nin çatısına kuracağı 193 KW güce sahip güneş enerji sistemiyle birlikte belediyeye ait 40 sosyal tesis, spor salonu ve taziye evlerinin çatısı üstlerine güneş enerji sistemleri ve santrali kurulmasına yönelik başlatılan çalışmaları da sürdürüyor.

Escarus: “Geri Dönüşümle Daha Sürdürülebilir Bir Dünya Mümkün”

Previous article

‘Aydem’ Verimlilik Misyonlu Proje ‘Enchant’ Kapsamında Tunç Soyer ile Buluştu

Next article

You may also like

More in Elektrik