ElektrikEnerjiGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Göktekin Enerji’den Oğuz Gıda ile Çatı GES Yapımına Yönelik Anlaşma

0
goktekin-enerji-den-oguz-gida-ile-cati-ges-yapimina-yonelik-anlasma

Güneş ve rüzgar enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları üzerine mühendislik, tedarik ve projelendirme hizmetleri sunan Göktekin Enerji; meyve suyu, enerji içecekleri, süt, gazlı ve gazsız içecekler üretiminde dünya çapında faaliyet gösteren Oğuz Gıda ile çatı tipi güneş enerji santrali yapımı için el sıkıştı.

Göktekin Enerji Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri Satış Müdürü Hüseyin E. Erdoğdu ile Oğuz Gıda Genel Müdürü Osman Oğuz’un imzalarıyla resmi olarak başlatılan proje tamamladığında 7.802 kWp kurulu güce ulaşacak.

Oğuz Gıda’nın üç tesisi enerjisini güneşten alacak

Oğuz Gıda’nın Adana tesisi için 4.274 kWp, Ereğli tesisi için 1.944 kWp gücünde yapılacak olan iki santrale ek olarak grup bünyesinde yer alan Adana’daki Starkon Gıda için de 1.584 kWp gücünde bir santral kurulacak.

Projede üretimi Türkiye’de yapılan Çin Devleti menşeli HT-SAAE markalı güneş panelleri tercih edilirken invertör olarak Huawei’nin ürünleri kullanılacak.

Yeşil enerji ile üretim doğaya da katkıda bulunacak

Proje kapsamında 19.500’ün üzerinde güneş panelinin kullanılacağı tesisler, kendi enerjilerini üretmenin yanı sıra doğaya da olumlu yönde katkı sağlayacak. GES kurulumu tamamlanan Oğuz Gıda tesislerinin yıllık yaklaşık 4.893.973 kg sera gazı salımınını engellemesi öngörülüyor. Bu da yaklaşık 233 bin ağacın engellediği karbondioksit miktarına denk geliyor.

GES projelerinin yanı sıra 283 MW RES’i 2022 sonunda tamamlayacak

2020 Yılını çatı tipi GES uygulamalarında EPC pazar lideri olarak kapatan Göktekin Enerji 2021 yılında da yaptığı yeni anlaşmalar ile çatı GES projeleri üzerine olan çalışmalarına hız katarak devam ediyor. Güneşin yanında rüzgâr enerjisi alanında da ciddi atılımlar yapan Göktekin Enerji, 2022 sonunda sekiz ilde toplam 283 MW’ı bulan RES projelerini tamamlamayı planlıyor.

STK’lar Biden’ın Emisyonları % 50 Azaltma Hedefini Belirlemesini İstiyor

Previous article

Üstün Isı Transferiyle Yağlı Elektrikli Ekipmanlar İçin Çözüm ‘NYTRO Lyra X’

Next article

You may also like

More in Elektrik