ElektrikEnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Güneş Yokken Güneş Enerjisinden Nasıl Faydalanabiliriz?

0
güneş

Güneş panelleri iyi güzel de peki ya güneş olmadığında ne yapacağız? Enerjiyi güneş olmadığı zamanlarda nasıl kullanabileceğiz? Depolamak mümkün mü? Tüm bu soruların yanıtı yazımızda…

Güneş panelleriyle ilgili sorun, yalnızca güneş parlarken çalıştıkları, değil mi? Solar, bugünlerde geçmişe göre çok daha verimli. Modern teknoloji, panellerinizi dolaylı güneş ışığı kullanarak şarj edebileceğiniz ve aşağıdaki ipuçlarını kullanarak evinize güç sağlamak için sağlayabileceğiniz enerji miktarını en üst düzeye çıkarabileceğiniz anlamına gelir:

Güneş panellerinizi temiz tutmakla başlar

Zamanla güneş panelleri, hücreleriniz ve güneş arasında bir bariyer oluşturan bir kir veya toz tabakası geliştirebilir. Yağmur damlalarının içinde kir taşıdığı için yağmur onları eskisinden daha da kirletebilirdi.

Güneş panellerinizi başarılı bir şekilde temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey aşındırıcı olmayan bir bez ve biraz temiz sudur. Ancak bu işi kendi başınıza yapmanız önerilmez. Çatıya tırmanmak, güvenlik nedeniyle profesyonellere bırakılan en iyi iştir ve kapsamlı bir temizlik sağlayacak. Her yıl kış öncesi hizmetlerini alın ve güneş panellerinizden en iyi şekilde yararlanın.

Çatınızda çalışma konusunda deneyimli ve akredite iseniz, panelleri herhangi bir deterjanla temizlememeniz gerektiğini unutmayın. Bunu yapmak, sistemin dolaylı güneş enerjisini elektriğe dönüştürme kabiliyetini sınırlayan çizgiler bırakır.

Aynaları kullanın

Günün farklı saatlerinde, güneş panellerinizde doğrudan değil dolaylı ışık kullanarak şarj oldukları anlamına gelen gölgeler olabilir. Bu bilinen dönemlerde güneş ışığını doğrudan panellerinize yansıtmak için aynaları kullanabilir ve normalde yapacağınızdan daha fazla şarj alabilirsiniz.

LED aydınlatmaya yatırım yapın

Evinizdeki aydınlatmayı kullanarak güneş enerjisi cihazlarını şarj edebileceğinizi biliyor muydunuz? Akkor ampuller işi yapacak olsa da, korkunç derecede verimsiz oldukları ve LED değişimleri 26 kata kadar daha uzun sürecek ve çok daha iyi bir iş çıkaracağı için onları hiç kullanmanız gerekir. 

Güneş panellerinizi güneşe doğru çevirin

Bu, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında olduğundan daha az güneş ışığının olduğu kış aylarında önemlidir. Teknisyeninizle, güneş panellerinizi olabildiğince fazla doğrudan maruz kalmaları için açılı hale getirme konusunda konuşun. 

Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri”Nden Zorlu Enerji’ye Ödül

Previous article

Bir Rüzgar Türbini 5.000 Hanenin Elektriğini Karşılıyor

Next article

You may also like

More in Elektrik