ElektrikEnerjiGündemManşet

Hakkari’nin Profesyonel Dağcı ve Kayakçıları Aratmayan Arıza Ekipleri!

0
hakkari

Hakkari’de Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri tarafından yüksek rakımlı bölgelerde yaşanan elektrik arızalarını gidermeye yönelik kimi zaman bir dağcı gibi tırmanılarak kimi zaman da kayak takımlarıyla kayarak enerji nakil hatlarının bulunduğu bölgeye ulaşılıyor.

Hakkari’de kar ve tipi nedeniyle meydana gelen elektrik arızalarını gidermeye çalışan ekipler, vatandaşlara kesintisiz enerji verilmesi için gösterdikleri yoğun uğraş ve gayretlerinden dolayı halkın takdirini topluyor.

Hakkari, coğrafi açıdan zor bir bölge olurken bundan dolayı ekiplerin büyük bir özveriyle görev yaptığını belirten VEDAŞ İl Müdürü Mehmet Salih Eroğuz, şunları dile getirdi:

“Karın çok yağdığı bir coğrafya. Karla beraber dondurucu soğuklar, buzlanmalar ve fırtına oluyor. Şebekelerimiz bundan zarar görüyor. Özellikle rakımı yüksek yerlerde ekiplerimiz kar araçlarıyla, zaman zaman da kayak yaparak arızanın olduğu bölgeye ulaşıyor. Ekiplerimizin gittiği çoğu yerde iletişim imkanı olmuyor. Zaman zaman da askerlerden destek isteyerek helikopter ile rakımı yüksek köylerimize, üs bölgelerimize giderek arızaları gidermeye çalışıyoruz. Bunlar artık bize sıra dışı gelmiyor. Arkadaşlarımız da bu konuda tecrübe kazandı. Her türlü kış şartlarına karşı hazırlıklıyız. Ekiplerimizin gerçekten özverili çalışmaları vatandaşlarımızı mutlu ediyor. Onlar mutlu olduğunda, aydınlandığında, ısındığında biz de mutlu oluyoruz.“ dedi.

Sıfır Emisyon Araçlar Temiz Enerji Kullanılan Tesislerde Üretilecek

Previous article

STK’lar Biden’ın Emisyonları % 50 Azaltma Hedefini Belirlemesini İstiyor

Next article

You may also like

More in Elektrik