Jeotermal EnerjiManşetYenilenebilir Enerji

Hollanda’da 9. Jeotermal Isı Garanti Programı açıldı

0
Hollanda’da 9. Jeotermal Isı Garanti Programı

Isıtma projeleri için düzenli ve derin jeotermal sondaj riskini kapsayan Hollanda Jeotermal Isı Garanti Programı’nın 9.’su, yaklaşık 66 milyon Euro ile açıldı

Dokuzuncu Hollanda Jeotermal Isı Garanti Programı açıldı. Program bir jeotermal ısı projesinde başarısız sonuçlanan sondajın kısmen jeolojik risklerini kapsamaktadır. İlgili kılavuz ve web siteleri güncellendi ve değişiklik formlarının bulunması kolaylaştırıldı.

Jeotermal enerji için riskler 2020

Şirketiniz jeotermal ısı projesine yatırım yapıyor mu? Program çerçevesinde başarısız sondajın finansal risklerine karşı bir sigorta programına katılmış oluyorsunuz. Kuyuda hayal kırıklığı yaratan bir sonuç var mı? O zaman, sondaj başında peşin ödeme yapmış olmanız koşulu ile size geri ödeme yapılmakta.

Bu plan ile Tarım, Doğa ve Gıda Kalitesi Bakanlığı ile Ekonomik İşler ve İklim Bakanlığı jeotermal enerjiyi sürdürülebilir bir enerji kaynağı olarak desteklemektedir.

2020’de, geçen yıllara kıyasla önemli bir değişikliğin olmadığı programın bütçesi 17 Aralık 2019 tarihinde Hükümet Gazetesinde 66.6 milyon EUR (yaklaşık 73 milyon ABD Doları) olarak yayınlandı

Jeolojik araştırma yardımcıları

RVO, jeolojik araştırmayı değerlendirmek için TNO ile işbirliği yapmaktadır. TNO NL Petrol ve Gaz Portalı’nda bu araştırmada başvuran şirketlere yardımcı olacak araçlar bulunmaktadır. Sondajdan sonra yapılması gereken kuyu testleri için de talimatlar mevcuttur.

İBB, LoRaWAN Uygulmasıyla Sayaçları Uzaktan Okuyacak

Previous article

Zorlu Enerji Sürdürülebilirlik Yolculuğunda Yeni Bir Adım Atarak UN Global Compact Üyesi Oldu

Next article

You may also like