ElektrikEnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetRüzgar EnerjisiYenilenebilir Enerji

‘IHS Markit’ Yeni Küresel Yenilenebilir Pazarlar Sıralamasını Yayınladı

0
IHS_Markit_Renewables_Investment_Ranking

Aralık 2020 tarihinde bitmiş olan döneme yönelik Yeni Küresel Yenilenebilir Pazarlar Sıralaması’nda ABD, pazarlar arasında en üst sırada yer alıyor.

Biden İdaresi, Amerikan İstihdam Planı kapsamında yenilenebilir enerjiye yapılan federal yatırımı önemli ölçüde artırmayı hedeflediğinden, IHS Markit‘in yeni bir sıralamadan elde edilen sonuçlarına göre, Birleşik Devletler halihazırda yenilenebilir enerji yatırımı için en çekici pazar olarak yer almaktadır.

Geçen yıl dünyadaki toplam hidro-olmayan yenilenebilir enerji ilavelerinin yarısından fazlasını oluşturan Çin, pazara erişimdeki zorluklar nedeniyle genel puanını düşürürkençekicilik sıralamasında Almanya’nın hemen arkasında 3’üncü sırada yer aldı.

IHS Markit Küresel Yenilenebilir Piyasalar Cazibe Sıralaması, 2030 yılına hidro olmayan yenilenebilir enerji kapasite ilavelerinin %90’ını meydana getirmesi beklenen 35 pazarın karşılaştırılabilir görünümlerini sağlamaya yönelik önümüzdeki 10 yılda beklenen kurulum seviyelerine göre farklı teknolojileri, açık deniz rüzgarı, kara rüzgarı ve güneş PV için hesaplanan birleşik bir puandan meydana gelmektedir.

Kaynak: IHS Markit

‘Hibrit Parklar’ Rüzgar, Güneş, Bataryaları Birleştiriyor

Previous article

Ukrayna Enerjisini Türkiye’nin Güneş Panelleri ile Üretiyor

Next article

You may also like

More in Elektrik