EnerjiGündemGüneş EnerjisiYenilenebilir Enerji

İngiltere’nin en Büyük Güneş Santrali Kuruluyor

0
gunes santrali

İngiltere’nin Kent şehrinde 91 bin evin elektrik ihtiyacını karşılayacak ülkenin en büyük güneş enerjisi santrali kurulması planlanıyor

İngiltere’nin Kent şehrinde 91 bin evin elektrik ihtiyacını karşılayacak ülkenin en büyük güneş enerjisi santrali kurulması planlanıyor.

Britanya’nın 91 bin eve elektrik sağlayacak kadar temiz elektrik üretebilen en büyük güneş santrali, Meclis’ten yeşil ışık aldı. Wirsol Energy ve Hive Energy tarafından kurulacak olan santralin toplam kapasitesinin 350MW’a ulaşması bekleniyor. 

364 hektarlık alanda kurulacak olan Cleve Hill GES için 450 milyon sterlin yatırım yapılacak ve santral herhangi bir devlet teşviki almayacak. Cleve Hill GES’in inşa çalışmalarına önümüzdeki yılın başlarında başlanması ve 2023 yılına kadar elektrik üretimine başlaması planlanıyor. Santralin ülkenin karbon emisyonunu yılda 68,000 ton azaltacağı öngörülüyor.

İngiltere’nin güneşte kurulu gücü 9.68GW’a ulaşmış durumda. Ülkenin güneş enerjisi kapasitesinin 2030 yılına kadar 27 GW’a ulaşması bekleniyor. 

JESDER’den Aydınlılara Bedava Isınma Taahhüdü

Previous article

22 Milyon ev Tüketicisi Elektrik Tedarikçisinden Memnun Değil

Next article

You may also like

More in Enerji